Ogłoszenia duszpasterskie
25 Niedziela Zwykła - 18 września 2022 r.

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu - pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. „Bóg zapłać” za każdą Waszą ofiarę.

  

Zapraszamy dziś na Nieszpory niedzielne o 15.00.

Od jutra w naszym kościele rozpoczynamy Nowennę Pompejańską w naszym kościele (do 11 listopada). Wspólne modlitwy (we wrześniu): poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i soboty o 16.45, w piątki o 15.00, a w niedziele po Mszy popołudniowej.

Jutro, w poniedziałek 19 września, o 18.45 w oratorium odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w tym roku przygotowują się do I spowiedzi i I Komunii św. (zarówno z SP 10 jak i z innych szkół).

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 17.00, a po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie dla młodzieży klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania.

W piątek o 8.00 Msza św. w int. pochodzącego z naszej parafii ks. Damiana Plesińskiego z ok. ur. W piątek po Mszy św. szkolnej (ok. 17.15) zapraszamy na spotkanie do salki przy probostwie rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym przygotować się do wczesnej Komunii św.

Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne:

- w piątek po Mszy wieczornej młodzież na spotkanie oazowe;

- w sobotę o 9.00 - Ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu przy ołtarzu;

- w sobotę o 11.30 - Dzieci Maryi i te dziewczęta, które chcą się uczyć w szkole Maryi.

  

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela. Jest też wywiad z naszymi Siostrami Jadwiżankami.

Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej zaprasza do jesiennych projektów: Zapytaj o wiarę; Liturgika dla każdego; Duchowość dla każdego; Czy zawsze tak było? oraz Spotkania ze Słowem. Więcej informacji na ulotkach i w internecie. 

  

W przyszłe wakacje na przełomie lipca i sierpnia odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Z dekanatu Mysłowice wyjazd organizuje ks. Łukasz Głąbik. Zapisy do końca września br. Zgłoszenia i bliższe informacje można uzyskać u ks. Łukasza Głąbika: tel. 736 838 887 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

  

W związku ze 100-leciem istnienia I LO im. T. Kościuszki w Mysłowicach Komitet Organizacyjny zaprasza na Zjazd Absolwentów, który odbędzie się w sobotę 8 października br. Na stronie internetowej liceum znajduje się harmonogram obchodów oraz informacja o sposobie rejestrowania się na Zjazd. Dalsze informacje na plakacie w wejściu do kościoła.