Ogłoszenia duszpasterskie
XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii – „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo eucharystyczna z procesją. Do czwartku Oktawa Bożego Ciała z procesjami wokół kościoła (zapraszamy zwłaszcza dzieci komunijne i do sypania kwiatów), a do końca czerwca po Mszy św. wieczornej nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dziś o 15.30 Msza św. z okazji złotego jubileuszu kapłaństwa oraz 75 urodzin ks. dra Józefa Musioła, salwatorianina. Po Mszy zapraszamy do wspólnego świętowania na farski plac.

  

W czwartek (!) będziemy świętowali uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - patrona naszego miasta. Msza św. w intencji mieszkańców Mysłowic i miasta Mysłowice przed kaplicą Jarlików (ul. Grunwaldzka) o godz. 10.00. W naszym kościele adoracja NS i okazja do spowiedzi od 17.00. Pierwsze pół godziny adoracji będzie prowadzone przez ADS jako modlitwa o powołania.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. W piątek o 9.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

  

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego - warto przeczytać między innymi o adoracji Najświętszego Sakramentu. Dla rodziców i opiekunów bardzo wartościowa będzie lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu. Jest też wakacyjny Mały Gość Niedzielny z dodatkiem – książeczką „Szlakiem Wisły”.

W tym tygodniu kancelaria parafialna w czwartek i piątek z racji uroczystości będzie nieczynna, a od przyszłego tygodnia będzie czynna w trybie wakacyjnym.

Wyjazd osób na rekolekcje do Kokoszyc, jutro w poniedziałek 20 czerwca o 15.00 z parkingu przy kościele.

  

Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia br. Zapisy do 17 lipca u p. Grzegorza Czernka (tel. 516 140 718). Zachęcamy do wyruszenia w drogę. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów w najbliższy czwartek po Mszy wieczornej w salce parafialnej.

Księżom można powierzyć „urlopowe” intencje mszalne, które będą odprawione poza Brzezinką.

  

Parafia w Brzęczkowicach organizuje wyjazd na nocne czuwanie w kaplicy jasnogórskiej, prowadzone przez pieszych pielgrzymów z Brzęczkowic, w nocy 27/28 czerwca (z poniedziałku na wtorek). Wyjazd z Brzęczkowic o 18.00, powrót w Mysłowicach przed 7.00. Koszt 50 zł.

Ojcowie Jezuici informują, że w Dziennym Domu Seniora „Krasowy Dwór” w Krasowach przy ul. Plebiscytowej 8, od 1 lipca 2022 r. rozpoczyna się kolejny roczny program wsparcia dla nowej grupy Seniorów z Mysłowic i okolic. Można już na bieżąco składać dokumenty. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej: www.krasowydwor.pl.

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie, by zapewniono dzieciom i młodzieży możliwość udziału w niedzielnej Mszy św.

  

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że procesja Bożego Ciała mogła się odbyć w tym kształcie – szczególne podziękowania wszystkim budowniczym ołtarzy, fundatorom kwiatów, za złożone ofiary na kaplicę cmentarną oraz wszystkim uczestnikom.