Ogłoszenia duszpasterskie
4 Niedziela Wielkanocna - 8 maja 2022 r. - Niedziela Dobrego Pasterza

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach - serdeczne „Bóg zapłać” za Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

  

We wtorek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie Świeckiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, na które zapraszamy członków i zainteresowanych.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w kościele po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym:

- dla uczniów klas VI - w środę 11.05.2022 r.

- dla uczniów klas VII - w czwartek 19.05.2022 r.

W piątek przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się ok. godz. 19.00. Prosimy wziąć ze sobą świece z okapnikami.

W najbliższą sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.15 grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św. Otoczmy te dzieci i ich rodziców naszą serdeczną modlitwą i życzliwością. Dzieci te będą miały specjalne nabożeństwo eucharystyczno-majowe o 16.30. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

  

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o duszpasterzach i o kleszczach, a do GN dołączona jest kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej cztery księgi mądrościowe. U młodzieży przed kościołem można nabyć majowo-czerwcowy numer „Spotkania”.

Za tydzień w niedzielę, w nawiązaniu do urodzin św. Jana Pawła II u Dzieci Maryi będzie można nabyć kremówki (papieskie).

  

Różaniec w Drodze zaprasza w drogę… do bazyliki św. Antoniego w Rybniku (ks. Michał Wala), gdzie w czwartek 19 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczestników Różańca w Drodze. Po Mszy Św. niespodzianka. Zapisy w zakrystii do niedzieli 15 maja. Koszt 60 zł .

W ostatnią niedzielę maja (29.05) mężczyźni tradycyjnie udadzą się na pielgrzymkę do Matki Sprawiedliwości i Miłości społecznej w Piekarach Śląskich. Parafia w Brzęczkowicach zaprasza panów do pielgrzymowania autokarem oraz pieszo. Wyjazd o godzinie 5.30 z parkingu przy kościele w Brzęczkowicach do parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie, skąd ok. 6.15 pielgrzymi wyruszą pieszo do Piekar (12 km, 2,5 h marszu). Powrót autokarem z Piekar Śląskich ok. 16.30. Koszt 20 zł. Zapisy w parafii MB Bolesnej w Brzęczkowicach w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania.

  

Abp Wiktor Skworc zarządził wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Terminarz wyborów:

  1. Ogłoszenie i rozpoczęcie procesu zgłaszania kandydatów: 8 V (do 3 VI)
  2. Informacja o kandydatach i udostępnienie list wyborczych: 5 VI
  3. Wybory: 12 VI
  4. Ogłoszenie składu rady: 19 VI

Kandydatami na członków Rady są pełnoletni katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z nienagannych postaw moralnych. Czynne prawo wyborcze przysługuje wszystkim pełnoletnim członkom danej wspólnoty parafialnej.

  

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Teresa Palka, l. 91

- śp. Aureliusz Bania, l. 59

- śp. Władysława Ślązak, l. 89