Ogłoszenia duszpasterskie
Święto Chrztu Pańskiego - 9 stycznia 2022 r.

Dziś przeżywamy święto Chrztu Pańskiego – jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Zapraszamy dziś na nieszpory kolędowe z chórem Familia o 15.00.

Kontynuujemy Msze św. „kolędowe” o godz. 18.00 w int. mieszkańców poszczególnych ulic – plan na kartkach i w internecie.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

  

„Różaniec w drodze” zaprasza w drogę… do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę z prośbą o dobre przeżycie rozpoczynającego się roku. W niedzielę 23 stycznia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej w intencji uczestników Różańca w Drodze oraz Fundacji Kobieca Przystań. Wyjazd 23 stycznia (niedziela) o godz.9.00 z parkingu przy kościele, koszt 50 zł (w tym przejazd i ubezpieczenie), a zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy między innymi o tym, czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem, i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela. Do GN dołączony jest dodatek - kartonowe pudełko na 12 płyt Biblii Audio. Od obecnego numeru cena GN wynosi 8 zł.

Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek, czwartek i piątek od 8.45 do 10.00.

  

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Anna Świętek, l. 89,

- śp. Henryk Borys, l. 68,

- śp. Hubert Sorek, l. 78,

- śp. Leokadia Szczyrba, l. 83,

- śp. Cecylia Schmidt, l. 96.