Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

Dziś rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania ma przyjście Pana. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. „Bóg zapłać” wszystkie za Wasze ofiary!

Nieszpory niedzielne dziś o 15.00.

  

Zapraszamy na roraty - od poniedziałku do czwartku o 18.00, w piątek o 16.30, a w soboty o godz. 8.00 roraty dla dorosłych. Zachęcamy, by dzieci użyły lampionów już w czasie drogi z domu do kościoła i potem od razu usiadły z lampionami w ławkach. Obrazki roratnie będą rozdawane przed Mszami roratnimi oraz będą zostawiane z tyłu kościoła dla tych, którzy będą uczestniczyli zdalnie. Tam będzie też skarbona na odpowiedzi. Można skorzystać również ze stron internetowych roraty.malygosc.pl.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca wraz z tradycyjnymi nabożeństwami. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

W czwartek 2 grudnia przypada wspomnienie bł. Jana Franciszka Machy - dziękujmy Bogu w tym dniu szczególnie na nowego patrona i orędownika. W czwartek odbędzie się także kolejne posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej m.in. w temacie tegorocznej kolędy. Uwagi i spostrzeżenia można zgłaszać radnym.

W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie parafialnej Caritas.

W sobotę przypada wspomnienie św. Barbary - święto patronalne naszych górników i osób związanych z górnictwem. Tradycyjnie w czasie Mszy św. „barbórkowej” o 9.30 (ew. kilka minut później) będziemy modlić się za górników i pracowników górnictwa oraz za emerytów i rencistów górniczych oraz w intencji ich rodzin. Zapraszamy górników w strojach galowych.

Dzisiejsza I Niedziela Adwentu jest niedzielą trzeźwości - na ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje adwentowe postanowienia w zakresie trzeźwości i abstynencji. W przedsionku kościoła w niedziele oraz w tygodniu po roratach u ministrantów można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Natomiast świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe - 7; duże - 14 zł) są na stoliku z tyłu kościoła – samoobsługa – ofiarę prosimy wrzucić do skarbony za prasę.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

  

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy m.in. kalendarz ścienny na 2022 rok z reprodukcjami obrazów przedstawiających wydarzenia z życia Jezusa, a wśród artykułów zwracamy uwagę na reportaż Agaty Puścikowskiej opowiadający o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej z perspektywy ludzi mieszkających w jej pobliżu i strzegących jej żołnierzy. Jest też adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

  

Za tydzień zainaugurujemy akcje „Aniołek dla Bliźniego” oraz „Paczuszka dla Maluszka”. U nas niestety nie odbędzie sią akcja Caritas „Tak! Pomagam!”.

W czwartek, 9.12.2021 r. odbędzie się wyjazd z Różańcem w ręku do Stowarzyszenia Betlejem w Jaworznie, gdzie o godz.18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji uczestników Różańca w Drodze oraz Fundacji Kobieca Przystań. Wyjazd o 17.30, zapisy w zakrystii (PESEL), koszt 20 zł.

Chorych i osłabionych wiekiem odwidzimy z posługą sakramentalną w soboty 11 lub 18 grudnia.

  

Związek Górnośląski Koło Brzezinka składa gorące podziękowania wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i wspomogli zbiórkę odzieży i środków czystości dla mieszkańców noclegowni w Mysłowicach.

Urząd Miasta Mysłowice informuje, że wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień. Szczegóły i adresy punktów szczepień w piśmie wywieszonym w przedsionku kościoła.