Ogłoszenia duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła, a przed kościołem, w ramach dnia papieskiego, młodzież zbierze datki na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 14.45, w tygodniu o 17.15.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 12.10. br. o 16.00 w salce przy probostwie.

W środę o 19.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17.15.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy zwłaszcza uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca - Koronka przed wystawionym Najśw. Sakramentem. O 16.30 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci.

W sobotę przypada Uroczystość św. Jadwigi – głównej patronki Śląska – módlmy się w tym dniu szczególnie za naszą małą ojczyznę. To dzień 43 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym przeczytamy m.in. o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych oraz o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów, który będzie przebiegał inaczej niż dotychczasowe.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii. Za tydzień po Mszach św. Dzieci Maryi będą rozprowadzały kremówki papieskie - zysk przeznaczony jest na potrzeby tej wspólnoty.

W przyszła niedzielę, 17.10. po Mszy św. popołudniowej (ok. 16.30) w kościele spotkanie dla małżeństw zainteresowanych formacją w Domowym Kościele - Oazie Rodzin. Serdecznie zapraszamy!

  

W niedzielę 24 października br. będziemy gościli w naszej parafii Misjonarza Oblata NMP, który będzie rozprowadzał tradycyjne kalendarze misyjne.

Fundacja „Unia Bracka” realizuje program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla osób pomiędzy 60. a 74 rokiem życia finansowany ze środków Urzędu Miasta Mysłowice. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje na plakacie i w mysłowickich Przychodniach Brackich.

  

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Ludwik Sieka, l. 61

- śp. Małgorzata Wojtyczka, l. 71