Ogłoszenia duszpasterskie
16 Niedziela Zwykła – 18 lipca 2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

Kancelaria jest czynna wg porządku wakacyjnego (we wtorki 8.45-10.00 i 16.00-17.30 oraz w czwartki 8.45-10.00).

  

Obchody liturgiczne tego tygodnia:

- we wtorek – wspomnienie bł. Czesława

- w czwartek – święto św. Marii Magdaleny

- w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

- w sobotę – wspomnienie św. Kingi

W czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 17.00. Pierwsze pół godziny adoracji będzie prowadzone przez Apostolstwo Dobrej Śmierci – modlitwa o powołania. O 19.00 „Różaniec w drodze” spod krzyża na nowym cmentarzu.

W niedzielę o 15.30 z racji wspomnienia św. Krzysztofa zostanie odprawiona Msza św. w intencji kierowców, a po wszystkich Mszach św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy – jak w poprzednich latach w „strefie św. Krzysztofa” przed wjazdem na probostwo. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przekazane na rzecz MIVA Polska – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Za tydzień będziemy przeżywali także I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ogłoszony przez papieża Franciszka – módlmy się w ich intencji oraz okażmy im naszą miłość. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

  

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju. A w wakacyjnym cyklu: tama we Włocławku – miejsce związane z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki.

  

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie, by zapewniono dzieciom i młodzieży możliwość udziału w niedzielnej Mszy św.

Urząd Statystyczny w Katowicach przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Prosimy nie odkładać spisu na późniejszy czas, ale spisać się jak najszybciej – najlepiej przez Internet na spis.gov.pl lub przez infolinię spisową - 22 279 99 99. Ponadto może do Państwa zadzwonić rachmistrz spisowy z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Osoby, które nie spiszą się przez Internet lub telefonicznie, rachmistrz może odwiedzić w domu. Prosimy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udzielenia informacji podlega karze grzywny.