Ogłoszenia duszpasterskie
XII Niedziela Zwykła – 20 czerwca 2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii – „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Do końca czerwca po Mszy św. wieczornej nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W czwartek będziemy świętowali uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona naszego miasta. Adoracja NS i okazja do spowiedzi od 17.00. Pierwsze pół godziny adoracji będzie prowadzone przez ADS jako modlitwa o powołania.

W czwartek o 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i etapu edukacji klas VIII SP, a w piątek o 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

W piątek czeka nas doniosła uroczystość – w czasie Mszy św. o 16.00 chcemy Bogu dziękować za 60 lecie kapłaństwa naszego parafianina ks. prałata Franciszka Resiaka. Serdecznie zapraszamy. A w sobotę o 8.00 Msza św. urodzinowa ks. Klaudiusza Wiszkowskiego.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

  

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze polecamy dodatek: tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami. Jest też tekst o opiece nad chorymi z demencją „Kiedy matka nie poznaje” oraz o otwartych drzwiach Kościoła. Jest też wakacyjny Mały Gość Niedzielny z dodatkiem – naklejką na auto lub rower.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie jeszcze normalnie czynna, a od przyszłego tygodnia będzie czynna w trybie wakacyjnym.

Wyjazd osób na rekolekcje do Kokoszyc, jutro w poniedziałek 21 czerwca o 14.00 z parkingu przy kościele.

Księżom można powierzyć „urlopowe” intencje mszalne, które będą odprawione poza Brzezinką.

  

Siostry Służebniczki pożegnamy oficjalnie w niedzielę 11.07. w czasie Mszy św. o godz. 11.15. W tym roku po pięciu latach posługę w naszej parafii kończy ks. Michał Wala (skierowany do par. św. Antoniego w Rybniku), a od września rozpocznie ks. Marek Leszczyna.

  

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie, by zapewniono dzieciom i młodzieży możliwość udziału w niedzielnej Mszy św.

  

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Jan Gąsiorek,

- śp. Jan Klimera, l. 77