XI Niedziela Zwykła – 13 czerwca 2021 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ – „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne, a o 19.00 nabożeństwo fatimskie wraz z procesją. Do końca czerwca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Od przyszłej niedzieli, 20 czerwca br., przestaje obowiązywać dyspensa, a więc wraca, na mocy przykazania kościelnego, obowiązek uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej dla wszystkich katolików (za wyjątkiem chorych, osłabionych wiekiem itp.).

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 15 czerwca o 16.00 w kościele.

W czwartek zwyczajnie Adoracja NS i okazja do spowiedzi od 17.00. Również w czwartek kolejny Różaniec w drodze – początek ok. 19.00 pod krzyżem na nowym cmentarzu.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – po Mszy św. porannej Koronka do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na krótkie spotkania w kościele: klasy VII w czwartek po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45), a klasy VI w piątek po Mszy św. szkolnej (ok. 17.15). Obecność obowiązkowa.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorkowe i czwartkowe przedpołudnie. Przepraszamy za utrudnienia.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze m.in. o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Dziękujemy za udział w Mszy św. na cmentarzu w ubiegły poniedziałek oraz za Członkom Związku Górnośląskiego Koło Brzezinka za kwestę na utrzymanie cmentarzy. Złożyliście na ten cel ponad 3.100 zł.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnych rekolekcjach w Kokoszycach, które odbędą się w dniach 21-24 czerwca br. Koszt to 230 zł plus ew. transport. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – informacje i zapisy w kancelarii.

Księżom można powierzyć „urlopowe” intencje mszalne, które będą odprawione poza Brzezinką.

Decyzją przełożonych zakonnych, po 112 latach obecności w Brzezince, Siostry Służebniczki opuszczają parafię brzezińską. Bóg zapłać Siostrom za ich wierną służbę w naszej parafii!

Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie na Brzezince odbędzie się w sobotę 19.06. br. w godzinach 12.00-15.00 w gospodarstwie Państwa Piprek (jak zwykle). Koszt 30 zł.

- śp. Piotr Wrona, l. 85, zam. ostatnio w Janowie Miejskim

- śp. Cecylia Musioł, l. 87, zam. przy ul. Różanej