Ogłoszenia duszpasterskie
Odpust parafialny ku czci Maryi nawiedzającej św. Elżbietę - 6 czerwca 2021 r.

Dziś świętujemy zewnętrzną uroczystość odpustową ku czci Maryi nawiedzającej św. Elżbietę. Wraz z Maryją uwielbiamy Boga, który jest wielki i święte jest imię Jego, który uczynił nam wielkie rzeczy. Serdecznie witamy dzisiejszego kaznodzieję ks. Pawła Czyrnika – Rekolekcjonistę diecezjalnego, Audytora i Obrońcę węzła małżeńskiego Sądu Metropolitalnego w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste odpustowe Nieszpory Maryjne o 15.00.

Jutro, w poniedziałek po odpuście, tradycyjnie chcemy modlić się w intencji zmarłych parafian i dobrodziejów naszej parafii, dlatego Mszę św. wieczorną o godz. 17.00 na odprawimy cmentarzu. Na cmentarzu odbędzie się kwesta, którą przeprowadzą Członkowie Związku Górnośląskiego koło Brzezinka – na utrzymanie i remonty naszych cmentarzy – zwłaszcza kaplicy cmentarnej.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oktawy Bożego Ciała od wtorku do czwartku (serdecznie zapraszamy dzieci komunijne w swoich strojach oraz dziewczynki do sypania kwiatów oraz chłopców z dzwoneczkami...) i nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. wieczornych.

W środę 9.06.2021 r. odbędzie się kolejne posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – gdyby były jakieś tematy do poruszenia – prosimy zgłaszać duszpasterzom lub radnym parafialnym. Dlatego kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.

W sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy i dzień fatimski. Nabożeństwo fatimskie wraz z procesją o godz. 19.00. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnych rekolekcjach w Kokoszycach, które od będą się w dniach 21-24 czerwca br. Chętnych do udziału proszę o informację do najbliższej środy (włącznie).

  

Polecany najnowszy numer Gościa Niedzielnego – w nim przeczytamy m. in. o tym, dlaczego młodzi odchodzą z Kościoła i jak ich zatrzymać, o tym jak lepiej zrozumieć Eucharystie. W GN są też medytacje fragmentów Ewangelii, które słyszeliśmy w Boże Ciało przy czterech ołtarzach.

  

Dziękujemy serdecznie za posprzątanie kościoła, obejścia kościoła oraz kaplicy cmentarnej przed uroczystością odpustową. Dziękujemy także za wianuszki na „zacheuszki” do naszego kościoła.

Jeszcze raz serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że procesja Bożego Ciała mogła się odbyć na w tym kształcie – szczególne podziękowania budowniczym „katedry polowej” na ul. Brzozowej, budowniczym poszczególnych ołtarzy, fundatorom kwiatów oraz wszystkim uczestnikom.