Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 maja 2021 r.

Dziś odbywa się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich – łączymy się duchowo z piekarskimi pielgrzymami. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii – serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, a w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Od wtorku 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe – również po Mszy św. wieczornej.

Jutro, w poniedziałek 31.05. przypada święto (dla nas uroczystość) Nawiedzenia NMP. Uroczystość odpustową, zgodnie z tradycją naszej diecezji, przenosimy na następną niedzielę.

W czwartek 3 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Jeśli pogoda na to pozwoli rozpoczniemy Mszą św. polową o 8.00 przy ul. Brzozowej 11-13, a potem przejdziemy z Panem Jezusem ulicami Orzeszkowej, Leśną, Reja, Brzezińską i Kościelną. Prosimy nie parkować, jeśli to możliwe, wzdłuż trasy procesji i stosować się do poleceń funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz kierujących ruchem. Proponujemy, by kierowcy zawieźli członków swych rodzin na miejsce Mszy św. i potem zaparkowali auta na parkingach przy kościele. Bus zawiezie kierowców na ul. Brzozową. Na Mszę św. polową można zabrać ze sobą krzesełka składane. Mszy św. o 9.30 nie będzie. Msza o 11.15 w kościele – zapraszamy zwłaszcza dzieci, które przed rokiem przystąpiły do Wczesnej i I Komunii św. O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.

W oktawie Bożego Ciała będą nabożeństwa eucharystyczne po wieczornej Mszy św. i procesja wokół kościoła (z wyjątkiem niedzieli i poniedziałku).

Tradycyjnie w Boże Ciało odbędzie się Koncert Ewangelizacyjny „Bądź jak Jezus”, ale podobnie jak przed rokiem tylko on-line.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz Komunii św. wynagradzającej, tym bardziej, że zbliża się uroczystość odpustowa.

W przyszłą niedzielę przypada nasz Odpust Parafialny. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza na Sumę odpustową o 11.15 i na Uroczyste Nieszpory Maryjne o 15.00. Sumę odpustową odprawi i homilię wygłosi ks. Paweł Czyrnik – Audytor i Obrońca węzła małżeńskiego Sądu Metropolitalnego w Katowicach. Do uroczystego świętowania o 11.15 zapraszamy szczególnie poczty sztandarowe, górników w strojach galowych, panie i panów w strojach ludowych, dzieci komunijne oraz dzieci do sypania kwiatów. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

  

Zachęcamy także do uporządkowania grobów i posprzątania cmentarza w związku z uroczystością odpustową. Mszę św. w intencji zmarłych parafian odprawimy tradycyjnie w poniedziałek po odpuście parafialnym, 7.06. br., o godz. 17.00 w kaplicy cmentarnej.

Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną albo w najbliższą lub następną sobotę (5 lub 12 czerwca) po Mszy św. porannej. Osoby te prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii – podając także termin.

  

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy broszurę z medytacjami i modlitwami opartymi na wezwaniach Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz teksty historii tej litanii oraz o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca.

Zachęcamy do domowego i rodzinnego odmawiania różańca w intencji ustania epidemii o 20.30. Na czas nieokreślony zawieszamy jednak transmisje z naszego kościoła.

  

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Andrzej Malciak, l. 73, zam. przy ul. Różanej

- śp. Romuald Michalik, l. 80, zam. przy ul. Reja