Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021 r.

Dziś mija pięćdziesiąt dni od zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia Maryja i Apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i na nas, zebranych wokół ołtarza, Bóg ześle swego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Wołajmy z wiarą: „Przyjdź, Duchu Święty!” i pozwólmy Mu działać w naszym życiu. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszach wieczornych.

Zachęcamy do domowego i rodzinnego odmawiania różańca w intencji ustania epidemii o 20.30. Transmisja różańca z naszego kościoła w tym tygodniu od środy do piątku o 20.30.

  

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – zapraszamy do dziękczynienia za kapłaństwo naszych biskupów i księży oraz prośmy o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne do służby w Kościele.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się zatem okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej (wymaganej od każdego katolika przez przykazanie kościelne). Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o ty, że potrzebujemy Ducha Świętego, o sanktuariach Europy po pandemii oraz o konflikcie izraelsko-palestyńskim. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z magnesem Serca Pana Jezusa.

  

Za tydzień, 30 maja, odbędzie się Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Dziękujemy Panom, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w pielgrzymce. Jak zwykle udających się Piekar na rowerze pobłogosławimy o 6.00 przed kościołem.

3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku (o ile pogoda na to pozwoli) rozpoczniemy Mszą św. polową o 8.00 na ul. Brzozowej i potem przejdziemy ul. Orzeszkowej, Leśną, Reja, Brzezińską i Kościelną. Proszę parafian, którzy zamieszkują przy tej trasie, by zostali dziś po Mszach św., by ustalić miejsca ołtarzy i inne sprawy organizacyjne.

  

Od 1 lipca ojcowie jezuici uruchamiają nabór chętnych pensjonariuszy do domu dziennego pobytu dla osób starszych na Krasowach. Szczegóły na plakacie.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie datki na koszty funkcjonowania kościoła – za wpłaty na konto parafii oraz ofiary składane do skarbony w kościele.