Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 16 maja 2021 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Przypominamy, że z związku z epidemią koronawirusa obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., ale równocześnie wszystkich obowiązuje III przykazanie Dekalogu: pamiętaj, abyś dzień święty święcił! Zachęcamy do łącznia się w duchu modlitwy z liturgiami i nabożeństwami za pośrednictwem radia, telewizji czy internetu.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszach wieczornych. W ramach nabożeństwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

 

Zachęcamy do domowego i rodzinnego odmawiania różańca w intencji ustania epidemii o 20.30 w łączności z diecezją i Polską. Transmisja różańca z naszego kościoła w tym tygodniu od poniedziałku do środy o 20.30.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. Pierwsze pół godziny będzie prowadzone przez ADS – modlitwa o powołania. Również w czwartek, ale po Mszy św. wieczornej (od 19.00) klasyczny - wspólny Różaniec w drodze – czyli w drodze między krzyżem na cmentarzu nowym a kapliczką na Kosztowach.

W piątek przypadają urodziny ks. proboszcza. Msza św. urodzinowa od parafian w niedzielę o 11.15.

Za tydzień będziemy świętować Zesłanie Ducha Św., a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o Franciszku Jordanie – założycielu salwatorianów, o etyce w szkole oraz o tym, po co jest spis powszechny.

  

30 maja odbędzie się Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Ze względu na limity i ograniczenia chętni muszą zgłosić pragnienie uczestnictwa w pielgrzymce w kancelarii parafialnej do piątku 21.05. Można zgłaszać także telefonicznie – najlepiej w godzinach kancelaryjnych.

3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku (o ile pogoda na to pozwoli) rozpoczniemy Mszą św. polową o 8.00 na ul. Brzozowej i potem przejdziemy ul. Orzeszkowej, Leśną, Reja, Brzezińską i Kościelną. Proszę parafian, którzy zamieszkują przy tej trasie, byśmy spotkali się za tydzień po Mszach niedzielnych, by ustalić miejsca ołtarzy i inne sprawy organizacyjne.

  

Gminne Biuro Spisowe w Mysłowicach przypomina, że od 1 kwietnia do 30 września trwa obowiązkowy Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Plakat w przedsionku.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie datki na koszty funkcjonowania kościoła – za wpłaty na konto parafii oraz ofiary składane do skarbony w kościele.

  

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Andrzej Piechocki, l. 60