6 Niedziela Wielkanocna - 9 maja 2021 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Przypominamy, że z związku z epidemią koronawirusa obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., ale równocześnie wszystkich obowiązuje III przykazanie Dekalogu: pamiętaj, abyś dzień święty święcił! Zachęcamy do łącznia się w duchu modlitwy z liturgiami i nabożeństwami za pośrednictwem radia, telewizji czy internetu.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy do domowego i rodzinnego odmawiania różańca w intencji ustania epidemii o 20.30 w łączności z diecezją i Polską. Transmisja różańca z naszego kościoła w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o 20.30.

W tym tygodniu przypadają dni krzyżowe. Będziemy je przeżywać trochę inaczej niż tradycyjnie. O 17.15 spotkamy się przy krzyżach: w poniedziałek na rogu ulic Reja i Brzezińskiej, we wtorek na ul. Reja (nieopodal DPS-u) i w środę na ul. Chrzanowskiej, gdzie będziemy prosili o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy i tam odprawimy nabożeństwo majowe. Nie będzie procesji.

We wtorek, 11 maja br., o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie Świeckiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, na które zapraszamy członków i zainteresowanych.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. W czwartek przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się ok. godz. 19.00. Prosimy wziąć ze sobą świece z okapnikami.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W najbliższą sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.

Za tydzień będziemy świętować Wniebowstąpienie Pańskie, a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

W przyszłą niedzielę grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. – dlatego prosimy unikać Mszy św. o 11.15, by umożliwić świętowanie tego ważnego wydarzenia dzieciom i ich najbliższym.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. dodatek – obrazek z Litanią Loretańską ze wszystkimi aktualnymi wezwaniami. Możemy także przeczytać o tym, że starość nie jest chorobą oraz o tym, jak ważni dla Kościoła i społeczeństwa są seniorzy.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie datki na koszty funkcjonowania kościoła – za wpłaty na konto parafii oraz ofiary składane do skarbony w kościele.