Ogłoszenia duszpasterskie
5 Niedziela Wielkanocna - 2 maja 2021 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Przypominamy, że z związku z epidemią koronawirusa obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., ale równocześnie wszystkich obowiązuje III przykazanie Dekalogu: pamiętaj, abyś dzień święty święcił! Zachęcamy do łącznia się w duchu modlitwy z liturgiami i nabożeństwami za pośrednictwem radia, telewizji czy internetu.

  

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe - zapraszamy.

Jutro, w poniedziałek, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w porządku niedzielnym. Msza św. w intencji Ojczyzny o 9.30. Nabożeństwo majowe o 15.00.

Dziś i jutro okazja do Komunii św. poza Mszą św. od 10.30-11.00 i od 16.30-17.00.

Zachęcamy do domowego i rodzinnego odmawiania różańca w intencji ustania epidemii o 20.30 w łączności z diecezją i Polską. Transmisja różańca z naszego kościoła w tym tygodniu od wtorku do piątku o 20.30.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 15.00.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca wraz z tradycyjnymi nabożeństwami.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę grupa dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii św. – dlatego prosimy unikać Mszy św. o 11.15, by umożliwić świętowanie tego ważnego wydarzenia dzieciom i ich najbliższym.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.

   

Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następną sobotę – 15 maja, ale gdyby komuś bardzo nie pasowało – możemy przyjść w tę sobotę. Zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach czy w mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności – agresją i gniewem. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z wyjątkowym obrazem św. Józefa.

  

Serdecznie dziękujemy za wszystkie datki na koszty funkcjonowania kościoła – za wpłaty na konto parafii oraz ofiary składane do skarbony w kościele.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Elżbieta Domogała, l. 62

- śp. Maria Dolina, l. 84

- śp. Waldemar Laszczkowski, l. 73