Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 4 kwietnia 2021 r.

Pan zmartwychwstał prawdziwie – radujmy się i weselmy! Chrystus pokonał samotność, grzech, cierpienie i śmierć. Także lęk przed śmiercią. Jezus żyje i ma moc nas uwolnić od tego, co zagraża naszemu zbawieniu. Radujmy się i weselmy w Panu!

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za Wasze ofiary. Prosimy natomiast powstrzymać się od pochodu ofiarnego (pójścia na ofiarę).

Dziś o 14.45 Uroczyste Nieszpory Wielkanocne z Nowenną przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, na które serdecznie zapraszamy.

Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną, którą obchodzimy jako uroczystość. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. w porządku niedzielnym. O 11.15 będziemy się modlili w int. ks. seniora Pawła Bubalika z ok. jego ur. oraz w int. pochodzącego z naszej parafii ks. Józefa Mazura z okazji złotego jubileuszu kapłaństwa. Po południu o 15.15 zamiast nieszporów będzie Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze przeczytamy m.in. o zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny, czyli tej, która pierwsza zobaczyła Zmartwychwsta­łego, o świętach bez dotyku – rozmowa z Ernestem Bryllem oraz …

Kancelaria parafialna będzie ponownie czynna od czwartku.

   

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za zaangażowanie i głębokie przeżywanie Triduum Sacrum. Dziękujemy także za wszystkie ofiary i kwiaty do Bożego Grobu oraz osobom sprzątającym, układającym kwiaty, służbie liturgicznej i wszystkim którzy przyczynili się do spokojnego i pięknego przeżycia tych wspaniałych dni Triduum sacrum.

    

Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy, by te Święta Wielkanocne były czasem, kiedy usłyszymy, jak Zmartwychwstały woła nas po imieniu; byśmy rozpoznali Jego głos i pozwolili Mu się prowadzić przez mroki codzienności. Niech Ten, który jest światłością, pokaże nam, jak na co dzień kierować się miłością.