Ogłoszenia duszpasterskie
1 Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 r.

Wielki Post to czas patrzenia na Bożą miłość, na Jego plan ratowania człowieka.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary. Obchodzimy dziś Niedzielę Trzeźwości - chcemy modlić się w intencji trzeźwości naszych rodzin i naszego społeczeństwa. Zachęcamy również do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwościowej, która znajduje się na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Dziś o godz. 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. proboszcz. W tym roku będzie to cykl pt. „Testament Bożej miłości

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątków) będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.45.

We wtorek o 8.00 Msza św. urodzinowa w int. ks. Adama Zgodzaja z ok. ur., którego „adoptowaliśmy” do naszej parafii.

Od piątku do niedzieli będziemy mieli okazję przeżyć parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłoszą do nas salezjanin ks. Patryk Chmielewski oraz siostra jadwiżanka wawelska S. Magdalena Radko. Temat: „Przyjmij Jezusa pod swój dach”. Plan na kartkach, plakatach oraz w internecie. Szczególnie serdecznie zapraszamy młodzież… Wszystkie Msze, katechezy i nabożeństwa będą transmitowane na parafialnym kanale YouTube (w piątek i sobotę nie będzie transmisji różańca o 20.30).

W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa dla seniorów, o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich, a ok. 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży. Kartki z wypominkami za zmarłych na Drogę Krzyżową można przynosić do zakrystii.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz misyjny Ad Gentes.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy m.in. początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”, a rekolekcjonistą jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki; o tym jak robić rachunek sumienia oraz reportaż z ibramowickiego klasztoru norbertanek. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

19 marca 2021 r., w Roku św. Józefa, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o 18.00 w kościele na Bończyku (zachęca się do uczestnictwa on-line), do 21.00 wystawienie NS i indywidualne wyjście w trasę. Informacje i zapisy na fb – profil EDK Mysłowice – oraz na www.edk.org.pl.

Ojcowie Jezuici prowadzą nabór do publicznej szkoły podstawowej, a także niepublicznego przedszkola i żłobka Montessori, przy ul. Powstańców 19. Dzień otwarty 25.02.2021 r. od 16.00.

  

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Gabriela Żmuda, l. 71

- śp. Józef Ciepły, l. 70