Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu - 13 grudnia 2015 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii - na zapłacenie obić, które znajdują się na naszych ławkach. Serdeczne „Bóg zapłać” za Wasze ofiary.

Zapraszamy na adwentowe nieszpory niedzielne o godz. 15.00.

W przedsionku kościoła można nabyć świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny. Za tydzień młodzież oazowa będzie rozprowadzać ciasteczka i pierniki świąteczne.

Trwają Roraty – zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież do wytrwania lub podjęcia na nowo tego wysiłku podążania drogą przygotowania na przyjście Jezusa.

Spotkanie dla IV, V i VI grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę, 16 grudnia, bezpośrednio po Mszy św. roratniej, czyli ok. 18.30.

W czwartek o 19.00 nieformalne spotkanie dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

W piątek wieczorem będzie dodatkowa okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy św. wieczornej do 20.00 będzie Adoracja NS prowadzona przez oazę i okazja do spowiedzi.

W sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Zgłoszenia jak zawsze w zakrystii lub w kancelarii.

W przyszła niedzielę kolekta na potrzeby remontowe naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze m.in. o tym czym jest odpust, jak można go zyskać i wiele o Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia, który rozpoczęliśmy.

29 grudnia 2015 o godz. 19.00 odbędzie się w katowickim Spodku koncert najpiękniejszych kolęd z różnych zakątków świata – „Betlejem w Spodku”. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. W kancelarii lub w zakrystii można nabyć bilety w cenach: 45, 55 i 65 zł. Bilety można też kupić na portalach internetowych www.ticketpro.pl i www.ticketportal.pl. Całkowity dochód z koncertu dofinansuje Światowe Dni Młodzieży 2016.

W czerwcu tego roku pracownicy Muzeum Miasta Mysłowice przygotowali wystawę, na temat historii Brzezinki, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ekspozycja - prócz walorów edukacyjnych i poznawczych - stanowiła zaczyn do stworzenia filmu o Brzezince. Zebrane dotychczas materiały będą jego istotną częścią. Muzealnicy ponawiają apel w sprawie użyczenia przez Państwa archiwalnych fotografii znajdujących się w rodzinnych albumach lub dokumentów na temat historii Brzezinki. Szczególnie poszukiwane są materiały na temat historii Klubu Sportowego Stal Brzezinka, brzezińskiego młyna, radiostacji oraz działających na terenie Brzezinki zakładów pracy. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby podzielić się swoją wiedzą i posiadanymi materiałami, zapraszamy do Muzeum Miasta Mysłowice lub z prezesem Związku Górnośląskiego w Brzezince - Panią Teresą Bialuchą.

Komendant Straży Miejskiej prosił, by zwrócić uwagę mieszkańcom, by byli ostrożni przy oddzwanianiu na nieznane numery telefoniczne, gdyż istnieją nieuczciwe firmy specjalizujące się w naciąganiu na opłaty telefoniczne. 
Należy również uważać na oszustów podających się za wnuków czy inne osoby spokrewnione, którzy chcą wyłudzić pieniądze od starszych osób.

Zapowiedzi:

36.       Łukasz Domański, zam. w Brzezince

            Sara Sobczak, zam. w Wesołej