Ogłoszenia duszpasterskie
Święto Chrztu Pańskiego – 10 stycznia 2021 r.

Dziś przeżywamy święto Chrztu Pańskiego – jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Przypominamy, że Abp katowicki Wiktor Skworc udzielił wszystkim wiernym do odwołania dyspensy do obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu. Dyspensa nie zwalnia z III przykazania Dekalogu: pamiętaj, abyś dzień święty święcił! Zachęcamy do wytrwałej modlitwy różańcowej w rodzinach – najlepiej o 20.30 w łączności z parafią, archidiecezją i Polską. Przy okazji zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube. Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia dla indywidualnej modlitwy.

  

Zapraszamy na nieszpory kolędowe dziś o 15.00.

Kontynuujemy Msze św. „kolędowe” o godz. 18.00 w int. mieszkańców poszczególnych ulic – plan na kartkach i w internecie.

W najbliższy czwartek 14.01. br. odbędzie się kolejny pandemiczny „Różaniec w drodze”. Rozważania będą umieszczone na trasie między krzyżem na Nowym Cmentarzu a kościołem od godz. 16.00, i będą dostępne do piątkowego rana. Będą także na stronie FB RwD. Można sobie wybrać czas, by przejść indywidualnie z różańcem w ręku, w ciszy i z zachowaniem wymaganych odstępów.

W piątek przypada III piątek miesiąca z Koronką do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Drugą część chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 16.01 po Mszy św. porannej.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

  

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym jest specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze Świętym Józefem - Modlitwa do Świętego którą codziennie od 40 lat odmawia papież Franciszek, rozmowa z benedyktynem ojcem Leonem Knabitem o wygranej walce z coronavirusem oraz o tym, jak sprawnie zarządzać Kościołem i jednocześnie zachować Jego wspólnotę.

Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek, czwartek i piątek od 8.45 do 10.00.