II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 stycznia 2021 r.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Zapraszamy na nieszpory kolędowe dziś o 15.00.

Kontynuujemy Msze św. „kolędowe” o godz. 18.00 w int. mieszkańców poszczególnych ulic – plan na kartkach i w internecie.

W środę będziemy świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli – kiedy wspominamy fakt objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Msze św. w porządku niedzielnym – łącznie z nieszporami kolędowymi. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na misje. Nie ma w tym roku Orszaków Trzech Króli, ale zachęcamy do domowego kolędowania.

W środę przypada także Dies Episcopi – modlimy się za abpa Wiktora oraz bpów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej.

W czwartek przypada I czwartek miesiąca – modlimy się w int. powołań do szczególnej służby w Kościele. Od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego – oficjalnie zakończymy okres Bożego Narodzenia. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w soboty 9.01. i 16.01 po Mszy św. porannej – przy zgłaszaniu prosimy, by zaznaczyć termin.

Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i piątki od 8.45 do 10.00.

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Michał Szczepaniak, l. 50