Ogłoszenia duszpasterskie
Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 27 grudnia 2020 r.

Dziś celebrujemy święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Prośmy Pana Boga o obfite błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

W poniedziałek 28.12 przypada święto św. Młodzianków. O 9.30 odprawimy Mszę św. w intencji dzieci naszej parafii, a po Mszy św. udzielimy dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym specjalnego błogosławieństwa.

W czwartek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Chcemy dziękować Bogu za Jego dobrodziejstwa, których doświadczyliśmy w kończącym się roku i przeprosić za zło, do którego się przyczyniliśmy naszym postępowaniem. O 17.00 Msza św. za żywych i ++ parafian wraz ze sprawozdaniem rocznym, a po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się rok. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boże wielbimy”.

W piątek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a jednocześnie pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego. Msze św. w porządku niedzielnym, a kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami odmawiając lub śpiewając hymn do Ducha Świętego, w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. Jest to również I piątek miesiąca – zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej.

W sobotę przypada I sobota miesiąca – nabożeństwo do MB po Mszy św. porannej.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Po Mszy św. będzie możliwość wymiany myśli, a potem krótka adoracja Pana Jezusa w żłóbku i błogosławieństwo poszczególnych rodzin. Ofiar kolędowych jako takich nie zbieramy, ale jeśli ktoś chciałby, może złożyć ofiarę na parafię w czasie pochodu ofiarnego.

Można też zaprosić księdza, by pobłogosławił dom / mieszkanie – zasadniczo dzień przed Mszą „kolędową” – zgłoszenia za pomocą formularza internetowego lub telefonicznie.

Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i piątki od 8.45 do 10.00.

  

 

Życzymy Wam obfitości Bożego błogosławieństwa na ten świąteczny czas

oraz na każdy dzień nowego roku!