Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Przypominamy, że Abp katowicki udzielił wszystkim wiernym do odwołania dyspensy do obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., co nie zwalnia z III przykazania Dekalogu: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił! Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu. Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia dla indywidualnej modlitwy.

Roraty dla dzieci od poniedziałku do środy o 18.00.

W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. O 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wdów naszej parafii, które serdecznie zapraszamy, a o 8.00 ostatnie roraty dla dorosłych. Tradycyjnie w tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej. Kancelaria również będzie nieczynna. Zachęcamy, by zgodnie z tradycją w dzień Wigilii Bożego Narodzenia zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, także w czasie wieczerzy wigilijnej.

Okazja do spowiedzi św. przedświątecznej w naszym kościele:

- w od poniedziałku do środy w godz. 7.30-7.55 i 16.00-17.55;

- w czwartek – Wigilię BN – 6.30-10.00

W piątek będziemy świętować radosną Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym roku wyjątkowo dwie Pasterki: o 21.00 i 24.00. Kolekta pasterki przeznaczona jest jak zawsze na Fundusz Ochrony Życia. W dzień Narodzenia Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym (także o 6.30). Bardzo serdecznie zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Kolędowe o 15.00, w czasie których pobłogosławimy figurki Dzieciątka Jezus. Nie obowiązuje post piątkowy.

W sobotę przypada II dzień Świąt Bożego Narodzenia, czyli święto św. Szczepana. Msze św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem nieszporów. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. W tym dniu w naszej parafii będziemy gościli ks. Emanuela Pietrygę – proboszcza par. św. Jadwigi w Chorzowie, który wygłosi homilię, a po Mszach będzie rozprowadzał swoją książkę „Słowo, które pozwala zobaczyć”, która zawiera jego homilie, konferencje oraz relacje z podróży do Afryki. Książka w cenie 20 zł – dochód jest przeznaczony na rozbudowę domu formacyjnego Ruchu Światło-Życie (oazy) w Wiśle Jaworniku.

W przyszłą niedzielę będziemy celebrować święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Chcemy prosić o obfite błogosławieństwo Boże dla rodzin naszej parafii. W czasie Mszy św. o 11.15 małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie – serdecznie zapraszamy. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

W poniedziałek 28.12 przypada święto św. Młodzianków. O 9.30 odprawimy Mszę św. w intencji dzieci naszej parafii, a po Mszy św. udzielimy dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym specjalnego błogosławieństwa.

  

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – a w nim dodatek specjalny: modlitwy na rozpoczęcie kolacji wigilijnej, a także ostatni odcinek rekolekcji adwentowych „Objawiło się życie”, o kolędzie w czasie pandemii oraz o tym że w niebie polubimy, a nawet pokochamy swojego dawnego wroga. Jest też Mały Gość Niedzielny z stajenką do samodzielnego złożenia.

  

Od poniedziałku 28 grudnia do niedzieli 17 stycznia włącznie o 18.00 Msze „kolędowe” w int. mieszkańców poszczególnych ulic czy części ulic - plan na kartkach. Można też zaprosić księdza, by pobłogosławił dom / mieszkanie – zasadniczo dzień przed Mszą „kolędową” – zgłoszenia za pomocą formularza internetowego lub telefonicznie.

Kancelaria będzie czynna we wtorek 22.12 rano i w środę 23.12 wieczorem, a po świętach we wtorek 29.12 i czwartek 31.12 rano. Po Nowym Roku od 5 do 17 stycznia we wtorki, czwartki i piątki rano, czyli wg porządku „kolędowego”.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, którzy przygotowali paczki w ramach akcji „Aniołek dla Bliźniego” oraz „Paczuszka dla Maluszka” oraz za pandemiczne ozdoby choinkowe. Dziękujemy także wolontariuszom parafialnej Caritas za czas, zaangażowanie i uwagę poświęconą potrzebującym.

  

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Leon Trocha, l. 81, zam. w przy ul. Wrzosowej

- śp. Paweł Gałuszka, l.38, zam. przy ul. Laryskiej