Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem po Mszach św. odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. „Bóg zapłać” wszystkie za Wasze ofiary!

Adwent to czas pobożnego i radosnego czuwania ma przyjście Pana, stąd zachęta do trzeźwości i abstynencji. Na ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje adwentowe postanowienia w tym zakresie.

Przypominamy, że Abp katowicki udzielił wszystkim wiernym do odwołania dyspensy do obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., co nie zwalnia z III przykazania Dekalogu: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił! Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu. Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia dla indywidualnej modlitwy.

Nieszpory niedzielne dziś o 15.00.

Zapraszamy na roraty – od poniedziałku (bez wtorku) do czwartku o 18.00, w piątek o 16.30, a w soboty o godz. 8.00. Roraty dla dorosłych w piątki o 18.00. Cieszymy się, że część dzieci uczestniczy w kościele, a część przed ekranami. Obrazki roratnie są rozdawane po Mszach roratnich oraz są zostawiane z tyłu kościoła dla tych, którzy uczestniczą zdalnie. Odpowiedzi można też przez cały dzień składać do skarbony lub przesyłać na adres mailowy parafii (najpóźniej godzinę przed roratami). Można skorzystać również ze stron internetowych roraty.malygosc.pl lub holyweek.pl.

We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Jest to święto patronalne naszych Sióstr Służebniczek oraz Dzieci Maryi i Ruchu Światło Życie. Zapraszamy (także wirtualnie) na Mszę św. o 16.00, w czasie której będziemy modlić się za Siostry i za Dzieci Maryi. Z powodu uroczystości we wtorek kancelaria będzie nieczynna.

W najbliższy czwartek 10.12. br. odbędzie się kolejny pandemiczny „Różaniec w drodze”. Rozważania będą umieszczone na trasie między krzyżem na Nowym Cmentarzu a kościołem od godz. 15.00, i będą dostępne do piątkowego rana. Będą także na stronie FB RwD. Można sobie wybrać czas, by przejść indywidualnie z różańcem w ręku, w ciszy i z zachowaniem wymaganych odstępów.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

W przedsionku kościoła (w niedziele oraz w tygodniu po roratach) można zaopatrzyć w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są na stoliku z tyłu kościoła – samoobsługa – ofiarę prosimy wrzucić do skarbony za prasę.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy m.in. drugą część adwentowego cyklu "Objawiło się życie", o świętości Jana Pawła II, która jest nie do podważenia oraz o tym, jak w Kościele czuje się współczesna młoda kobieta?

 

Serdecznie dziękujemy za zabranie Aniołków oraz symbolicznych bombek akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Przygotowane paczki można przynosić do kościoła pod ołtarz maryjny lub na probostwo do 20.12.2020 r. „Paczuszki dla Maluszka” będą przekazane na rzecz dzieci przebywających w Hospicjum Cordis stąd preferowane artykuły: chusteczki nawilżane, podkłady higieniczne 90x60, pampersy r. 6 i większe, artykuły pielęgnacyjno-higieniczne do ciała dzieci (zwłaszcza z firmy Nivea i Bambino).

Chorych i osłabionych wiekiem odwidzimy z posługą sakr. w soboty 12 lub 19 grudnia.

 

Od następnej niedzieli w przedsionku kościoła można będzie nabyć stroiki świąteczne wykonane przez nasze Dzieci Maryi. Ofiary będą przekazane na działalność tej wspólnoty.

 

Jak już wspominaliśmy, w tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Będą natomiast dodatkowe Msze św. w int. mieszkańców poszczególnych ulic (czy części ulic) w okresie kolędowym (28.12.2020-16.01.2021) o godz. 18.00. Będzie też możliwość zaproszenia nas, by pobłogosławić domy czy mieszkania, w uzgodnionym terminie.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Stanisław Ziętek, l. 77, zam. przy ul. Orzeszkowej

- śp. Roman Czop, l. 68, zam. w DPS

- śp. Zbigniew Krzeczkowski, l. 62, zam. przy ul. Reja