Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Chrystusa Króla - 22 listopada 2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. „Bóg zapłać” za ofiary!

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne, na które serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek będziemy Bogu dziękować za kolejny rok życia i powołanie kapłańskie pochodzącego z naszej parafii ks. Dawida Majki (31 ur.).

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W sobotę przed wieczorną Mszą św. ok. 17.50 oraz w niedzielę po Mszach św. pobłogosławimy wieńce adwentowe. Adwent chcemy tradycyjnie przeżyć jako czas czuwania i trzeźwości. Na ołtarzu Bożego Miłosierdzia będzie wystawiona Księga Trzeźwości, do której będzie można wpisywać swoje postanowienia w zakresie trzeźwości i abstynencji.

W czwartek przypadają urodziny S.M. Janiny, a w przyszły poniedziałek ks. Michała Wali. Msza św. w ich intencji w przyszłą niedzielę o 11.15. Serdecznie zapraszamy do modlitwy. Nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych w przyszłą niedzielę o 14.45.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 

Na stojaku z prasą znajdują się Zdrapki Adwentowe (w cenie 5 zł), które być może pomogą nam dobrze przeżyć czas adwentu…

Od przyszłego tygodnia w niedziele i po roratach będzie się można zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Roraty w rym roku będą inne… hybrydowe, czyli po części tu w kościele, a po części przed ekranami. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do czwartku o 18.00, w piątek o 16.30, a w soboty o 8.00. Roraty dla dorosłych w piątki o 18.00.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o tym, czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć?, o tym, jak pobożnie przeżyć Mszę św. w telewizji oraz o wolności i odpowiedzialności (rozmowa z Abpem Hoserem). Jest też nowy adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego z płytą z piosenkami Magdy Anioł oraz z tekstami o ludziach, dla których Eucharystia była najważniejszą chwilą każdego dnia…

Dziękuję za udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegły czwartek.

  

W adwencie będziemy chcieli znów pomóc potrzebującym – będzie akcja „Aniołek dla Bliźniego” oraz „Paczuszka dla Maluszka” – akcja Fundacji Małych Stópek dla domów samotnej matki.

W tym roku chcielibyśmy jedną choinkę (a może dwie) udekorować Waszymi „ozdobami”, które będą nawiązywać do pandemii… Zachęcamy do „puszczenia wodzy fantazji” i stworzenia np. bombek z maseczek itp…

  

Ogłoszenie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii św.: zamiast spotkania, które miało odbyć się 8.12., proszę, by rodzice przeszli w tym tygodniu na którąkolwiek Mszę św. wieczorną (pn.-sob.), a po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie. Gdyby ktoś nie mógł (z powodu izolacji czy kwarantanny czy t.p.) – proszę koniecznie o informację.