Ogłoszenia duszpasterskie
XXXIII Niedziela Zwykła - 15 listopada 2020 r.

 

Módlmy się w do Opatrzności Bożej o ustanie epidemii, o dar zdrowia dla zarażonych, o Boże błogosławieństwo dla służb medycznych oraz o ład społeczny i pokój w Ojczyźnie, w rodzinach i w rodzinie Kościoła.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Przypominamy, że Abp katowicki Wiktor Skworc udzielił do odwołania wszystkim wiernym dyspensy do obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu. Dyspensa nie zwalnia z III przykazania Dekalogu: pamiętaj, abyś dzień święty święcił! Zachęcamy także do wytrwałej modlitwy różańcowej w rodzinach – najlepiej o 20.30 w łączności z parafią, archidiecezją i Polską – modlitwę z kościoła transmitujemy w internecie. Przy okazji zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube.

Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia dla indywidualnej modlitwy.

 

Dziękujemy za Wasze datki na Fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie na wsparcie katolików w Republice Środkowoafrykańskiej.

Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o 15.00.

W czwartek, 19.11., w naszej parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy pomiędzy Mszą św. poranną a wieczorną. Jest to też dzień śmierci naszego proboszcza ks. Jana Kudery. Okazja do spowiedzi od 17.00.

W sobotę będziemy Bogu dziękować za kolejny rok życia i powołanie kapłańskie pochodzącego z naszej parafii ks. Józefa Mazura (74 ur.).

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy m.in. o październikowych i listopadowych ulicznych protestach, o pomocy, którą Caritas codziennie ofiarowuje potrzebującym oraz o wartości modlitwy za zmarłych.

  

Zapowiadamy, że w ostatnią niedzielę listopada, 29.11 o 14.45 będzie dodatkowe nabożeństwo różańcowe za zmarłych.

Zachęcamy do solidarności międzyludzkiej, do czujności, by nikt z naszych sąsiadów czy znajomych nie pozostał sam, by pomagać sobie wzajemnie, a jeśli trzeba prosimy zadzwonić na probostwo, jeśli trzeba zrobić zakupy czy inne ważne sprawy… Mimo pandemii chcemy kontynuować akcję „Aniołka”. Gdyby ktoś posiadał informację, że jakaś osoba z naszej parafii jest samotna lub też nie ma od kogo otrzymać prezentu – prosimy zgłaszać księżom…