Ogłoszenia duszpasterskie
XXXII Niedziela Zwykła - 8 listopada 2020 r.

Módlmy się w do Opatrzności Bożej o ustanie epidemii, o dar zdrowia dla zarażonych, za tych, którzy im pomagają oraz o Boże błogosławieństwo dla personelu medycznego, sanitarnego i dla wszystkich walczących z epidemią.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na renowację Katowickiej Katedry, a po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie. W tym roku chcemy szczególnie wspierać katolików w Republice Środkowoafrykańskiej. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

W związku z epidemią koronawirusa obecnie w naszym kościele może przebywać 39 osób. Prosimy o zakrywanie ust i nosa a także o zachowanie dystansu.

Przypominamy, że Abp katowicki Wiktor Skworc udzielił wszystkim wiernym do odwołania dyspensy do obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., ale przypominamy, że mimo to wszystkich obowiązuje III przykazanie Dekalogu: pamiętaj, abyś dzień święty święcił! Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu. Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia dla indywidualnej modlitwy.

Dziś o 14.45 nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych.

Od jutra, poniedziałku 9.11.2020 r. wracamy do praktyki wieczornego różańca o 20.30 – wy w swoich domach, my w kościele – będzie transmisja w internecie.

We wtorek nie będzie zapowiadanego spotkania z ojcami dzieci przygotowujących się do wczesnej i I Komunii św.

W środę, z okazji Święta Niepodległości, zapraszamy do modlitwy w intencji Polski i Polaków. Msze św. w naszym kościele o 8.00, 16.00 i 18.00.

W czwartek 12 listopada... Różaniec w Drodze - inaczej, bo przejdziemy ulicami Brzezinki... samotnie (indywidualnie - z zachowaniem wymaganych odstępów)... w ciszy... z różańcem w ręku... nową trasą od cmentarza do Kościoła... od 17.00

Odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian z posługą sakramentalną będą zasadniczo w sobotę 14.11. po Mszy św. porannej  lub w innym terminie uzgodnionym z duszpasterzem.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na Mszę św. w sobotę 14.11. br. o godz. 16.30 w kościele.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona potrzeby remontowe naszej parafii.

  

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty, m.in. o ochronie życia nienarodzonego, o kapucynie o. Raniero Cantalamessie – nowym kardynale Kościoła Rzymskiego oraz o tym, jak uczyć patriotyzmu…

Na stojaku z prasą są do nabycia Zdrapki Adwentowe w cenie 5 zł.

  

W czwartek 19.11. w naszej parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na modlitwę.

Zachęcamy do solidarności międzyludzkiej, do czujności, by nikt z naszych sąsiadów czy znajomych nie pozostał sam, by pomagać sobie wzajemnie, a jeśli trzeba prosimy zadzwonić na probostwo, jeśli trzeba zrobić zakupy czy inne ważne sprawy…