Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2020 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziękujemy za Wasze wsparcie Funduszu stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a młodzieży dziękujemy za kwestowanie.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 14.45, w tygodniu o 17.15.

Zapowiadane na wtorek posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej nie odbędzie się.

Od wtorku 20 do czwartku 22 października br. do godz. 12.00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci na rzecz Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Elektrośmieci można przynosić czy przywozić na farski plac. Gdyby trzeba było transportu – prosimy o informację.

W przyszłą niedzielę, 25.10.2020 r., będziemy świętować 7. rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego – zapraszamy zwłaszcza na 9.30. Kolekta na potrzeby naszej parafii. Będziemy gościli także Misjonarza Oblata NMP, który będzie rozprowadzał tradycyjne kalendarze misyjne.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o budowaniu wspólnoty parafialnej, o Komunii św. do ust i na rękę oraz o tym że z braku rodzi się lepsze…

W związku z sytuacją epidemiczną:

- w naszym brzezińskim kościele może przebywać jednocześnie 148 osób, a na zewnątrz 25 osób, czyli w większości  Mszy św. nie istnieje prawdopodobieństwo przekroczenia tego limitu (uwzględniając osoby będące w izolacji, na kwarantannie, czy też aktualnie chore).

- Nie ma ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., ale w dalszym ciągu obowiązuje zarządzenie Abpa W. Skworca z 28.05.2020 r.: "W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej"

- Kancelaria funkcjonuje normalnie - można także kontaktować się telefonicznie (najlepiej w godzinach kancelaryjnych) lub mailowo.

- Prawdopodobnie tradycyjne nabożeństwo za zmarłych 1.11. odbędzie się w kościele a nie na cmentarzu, w związku z tym także Msza św. popołudniowa będzie w kościele.

- Prosimy, by nawiedzenie grobów z racji Wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych rozłożyć na dłuższy czas przed i po tym wspomnieniu, by unikać większych zgromadzeń.

- różaniec z wypominkami za zmarłych będziemy odmawiać w tym roku w dniach 2-8.11. o 17.15 w tygodniu, o 14.45 w niedzielę.

  

Zapowiedzi wydarzeń:

Bierzmowanie młodzieży, która w maju/czerwcu tego roku miała przyjąć sakrament bierzmowania odbędzie się w piątek 13 listopada o godz. 18.00.

Od 18 listopada br. rusza w Mysłowicach kurs Dogmatyka dla każdego. Jest to cykl 10 dwugodzinnych spotkań wprowadzających w podstawowe prawdy wiary. Spotkania będą się odbywały w środy od 19.00 do 21.00 w parafii Ścięcia św. Jana Chrzcicielu na Bończyku. Szczegóły, w tym sposoby zapisu na kurs – na plakacie.

  

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Robert Świacki, l. 45, zam. przy ul. Bocznej 10