13 Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne wraz z nabożeństwem czerwcowym. Do wtorku włącznie nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy!

Dziś o 20.30 ostatnia transmisja różańca w intencji oddalenia epidemii. Zachęcamy, by dalej praktykować tę modlitwę w rodzinach.

Od tego tygodnia kancelaria jest czynna wg porządku wakacyjnego (we wtorki 8.45-10.00 i 16.00-17.30 oraz w czwartki 8.45-10.00).

Jutro, w poniedziałek 29.06., przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 8.00, 16.00 i 18.00, a kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską – tzw. Świętopietrze.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. Zachęcamy by przystąpić do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

W czwartek zwyczajnie Adoracja NS i okazja do spowiedzi od 17.00.

Kolekta przyszłej niedzieli na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. pierwsza odsłona cyklu wakacyjnego „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów Maryjnych w Polsce – tym razem zagościmy w Sejnach, gdzie pielgrzymów przyciąga cudowna 600-letnia figura Matki Boskiej; o tym, że czas zamkniętych świątyń nie był stracony dla duchowości - wiele osób deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę; oraz tekst o piciu kawy…

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie, by zapewniono dzieciom i młodzieży możliwość udziału w niedzielnej Mszy św.

Apostolstwo Chorych zaprasza do duchowego uczestnictwa w 55. Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Mszy Świętej 6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Eucharystia będzie transmitowana przez telewizję publiczną TVP 3.

Księżom można powierzyć „urlopowe” intencje mszalne, które będą odprawione poza Brzezinką.

Organizowany jest wyjazd do Lichenia w terminie 31.07-02.08 br. - koszt 305 zł - kontakt 505 235 197.

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje o wznowieniu działalności uzdrowisk. W gablocie znajduje się Informacja NFZ dla osób, które otrzymały lub w najbliższym czasie otrzymają skierowanie na leczenie uzdrowiskowe.

W ostatnim czasie zmarły:

- śp. Cecylia Jędraszek, l. 81

- śp. Cecylia Brudziewska, l. 84