Ogłoszenia duszpasterskie
6 Niedziela Wielkanocna - 17 maja 2020 r.

W związku z epidemią koronawirusa obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., ale przypominamy, że mimo to wszystkich obowiązuje III przykazanie Dekalogu: pamiętaj, abyś dzień święty święcił! Zachęcamy do uczestniczenia w liturgiach i nabożeństwach za pośrednictwem radia, telewizji czy internetu. Z naszego kościoła transmitujemy online wszystkie Msze św.

 

W tym tygodniu świętujemy:

- dziś i jutro dziękujemy Bogu za dar życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II w 100 rocznicę jego urodzin;

- dziś o 15.00 nieszpory niedzielne;

- od poniedziałku do środy przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje – w tym roku nie możemy pielgrzymować do krzyży, ale nabożeństwa odbędą się o 17.30 przed krzyżem przy kościele, a potem nabożeństwo majowe. Można zgromadzić się na zewnątrz – zachowując odpowiedne odległości - ale można także pozostać w kościele;

- we wtorek przypadają urodziny, a w czwartek imieniny Abpa Wiktora Skworca – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach;

- we wtorek o 18.00 będziemy Bogu dziękować za 25 lat kapłaństwa ks. Dariusza Gembały;

- w czwartek przypadają urodziny ks. proboszcza – msze w jego intencji w czwartek, piątek i sobotę;

- w piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Codziennie o 20.30 modlimy się różańcem o ustanie epidemii – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Okazja do spowiedzi - pół godziny przed mszami, a w niedzielę 15 minut przed w konfesjonałach. Po spowiedzi prosimy spryskać płynem dezynfekującym folię na kratkach i podłokietnik.

Dziś rozpoczynamy świętowanie Wczesnej i I Komunii św. dzieci. Komunie będą w małych grupach, najczęściej na Mszach św. dodatkowych – by nie ograniczać dostępu wiernych do kościoła.

W związku z możliwością udzielenia sakramentu bierzmowania w czerwcu br. – ks. proboszcz chciałby spotkać się z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia tego sakramentu. Proponuje, by spotkać się wirtualnie na platformie zoom.us w poniedziałek ok. 19.00. Link do spotkania zostanie udostępniony na parafialnym facebooku przed samym spotkaniem.

W dalszym ciągu zawieszone są tzw. objazdy chorych, jednak istnieje teraz możliwość, by na zaproszenie osoby chorej, starszej lub jej rodziny duszpasterze mogli odwiedzić te osoby z posługą sakramentalną.

 

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze m.in. o heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża; o tym jaką rolę w ukształtowaniu Jana Pawła II odegrało miasto Wadowice oraz reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z komiksem o Prymasie Tysiąclecia – kard. Stefanie Wyszyńskim.

Od 18 maja, na stronach gosc.pl, wiara.pl oraz radioem.pl dostępne będzie specjalne e-wydanie „Gościa” poświęcone św. Janowi Pawłowi II do pobrania za darmo.

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subitoProrok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

  

Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na koszty funkcjonowania kościoła.

  

 

Msza Święta w intencji jubilatów będzie sprawowana przez Księdza Abpa W. Skworca w Katedrze Chrystusa Króla 24 maja 2020 r., o godz. 12.00, jednak bez udziału małżonków. Zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej za pośrednictwem radia eM oraz transmisji internetowej z Katedry.