Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła - 15 listopada 2015 r.

Dziś gościmy w naszej parafii ks. Jacka Kocura, kapłana naszej archidiecezji, który od wielu już lat pracuje we Lwowie i buduje tam parafię św. Michała Archanioła. Wygłosi homilię, a po Mszach św. poprosi o wsparcie budowy kościoła.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii – remont salki parafialnej i zaplecza. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

W środę zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 7.45.

W czwartek przypada „wieczna adoracja” w naszej parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji będzie od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej. Bardzo prosimy, by zarezerwować sobie czas i przyjść choć na chwilę do kościoła. Zachęcamy, by stworzyć tzw. „Straż Honorową NS” – czyli by osoby, które dysponują czasem, wpisały się na specjalną listę w zakrystii, byśmy mieli pewność, że ani przez chwilę Najświętszy Sakrament nie będzie sam. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

Wyjątkowo w tym tygodniu kancelaria w czwartek nie będzie czynna.

Z racji trzeciego piątku miesiąca zapraszamy w piątek rano na Mszę św. wotywną o Miłosierdziu Bożym i na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Tarsycjusza. Z tej okazji zapraszamy ministrantów, ich rodziców i rodzeństwo na Mszę św. szkolną w piątek o 16.30.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – dziś m.in. o liście biskupów polskich do niemieckich sprzed 50 lat, w którym napisano brzemienne w skutki słowa: „przebaczamy i prosimy o przebaczenie” dalszym ciągu wojny na Ukrainie oraz o kobietach, ich powołaniu, kobiecości i miejscu w Kościele. Polecamy też Małego Gościa Niedzielnego.

Fundacja "Unia Bracka" przypomina, że do 4 grudnia br. mieszkańcy Mysłowic, którzy ukończyli 65 rok, mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie (program finansowany ze środków Urzędu Miasta Mysłowice). Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.

W czwartek w salce parafialnej obok probostwa o godz. 10.00 i o 12.00 odbędzie się bezpłatne badanie układu kostnego – szczegóły na zaproszeniach rozdawanych po Mszach św. oraz w gablocie.