Ogłoszenia duszpasterskie
5 Niedziela Zwykła – 9 lutego 2020 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne – zapraszamy.

Jutro, w poniedziałek 10.02. br., o 16.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek odbędzie się spotkanie Świeckiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego.

W poniedziałek rozpoczniemy kolejną edycję Nowenny Pompejańskiej. Polega ona na codziennym odmawianiu 15 tajemnic różańca przez 54 dni w konkretnej intencji modlącego się. W poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i soboty będziemy się modlić całość przed Mszą św. wieczorną (16.45), a w piątki całość po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45), a w niedziele całość po Mszy św. popołudniowej (ok. 16.30). Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Oczywiście można też modlić się nowenną indywidualnie lub łączyć, wg możliwości, wspólnotowe i osobiste odmawianie różańca. Więcej informacji na temat Nowenny Pompejańskiej w ulotkach z tyłu kościoła.

We wtorek przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji zapraszamy chorych i osłabionych wiekiem parafian wraz z opiekunami na Mszę św. w ich intencji w sobotę, 15.02. br., o 12.00. W czasie Mszy św. osoby chore i starsze będą mogły przyjąć Namaszczenie Chorych oraz błogosławieństwo lourdzkie, a po Mszy św. spotkanie przy stole.

W przyszłą niedzielę o 15.30 w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie parafii ks. Bruno w Ugandzie – w zeszłą niedzielę złożyliście na ten cel 8.400 zł i 200 USD.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o tym skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści; o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym oraz o 36 świętych, którym nadano tytuł Doktor Kościoła.

Informujemy, że Bierzmowanie młodzieży naszej parafii odbędzie się we wtorek, 5.05.2020 r.

  

Katolicka, bezpłatna szkoła podstawowa jezuitów w Mysłowicach prowadzi nabór do wszystkich klas, na rok szkolny 2020/2021. Dzień Otwarty szkoły odbędzie się 20 lutego, w godzinach 16.00-19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Marta Mozler, l. 91, zam. przy ul. Laryskiej