Ogłoszenia duszpasterskie
XXXII Niedziela zwykła - 8 listopada 2015 r.

Dziś przeżywamy w Kościele polskim VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony jest Syrii. W trwającej tam wojnie domowej cierpią wszyscy Syryjczycy, a zwłaszcza chrześcijanie. Dziś możemy ofiarować im naszą modlitwę, nasz czas, ale również wspomóc ich materialnie poprzez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, na które przeznaczamy ofiary zbierane do puszek po Mszy św. W tym dramacie wojny i prześladowania syryjscy chrześcijanie oczekują również naszej pomocy.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

Różaniec za zmarłych zalecanych będziemy odmawiali w tygodniu po Mszach św., a w niedziele w ramach popołudniowego nabożeństwa. Kartki na wypominki - zalecki wyłożone są z tyłu kościoła. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii.

We wtorek, 10.11.2015 r., o godz. 17.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek odbędzie się spotkanie Świeckiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego.

W środę zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 7.45. A o 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W czwartek jak zawsze Adoracja NS i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

W sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy starszych i chorych parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii.

Koło Przyjaciół „Radia Maryja” zaprasza członków i sympatyków na spotkanie w przyszłą niedzielę, 15.11.2015 r., o godz. 15.30 w salce przy probostwie.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii. Będziemy też gościli ks. Jacka Kocura, kapłana naszej archidiecezji, który od wielu już lat pracuje we Lwowie i buduje tam kościół. Wygłosi homilię, a po Mszach św. poprosi o wsparcie budowy parafii św. Michała Archanioła, na osiedlu Sichów.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – dziś m.in. o dalszym ciągu wojny na Ukrainie oraz o szesnastolatce, która do dziś zachwyca i zawstydza nas swoją wiarą (o bł. Karolinie Kózkównie). Polecamy też Małego Gościa Niedzielnego.