Ogłoszenia duszpasterskie
Święto Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020 r.

Dziś przeżywamy święto Chrztu Pańskiego – jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Zapraszamy na nieszpory kolędowe o 15.00, które będziemy przeżywać z Chórem „Familia”.

Spotkanie Świeckiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się jutro, w poniedziałek 13 stycznia br., o godz. 16.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

W piątek przypada III piątek miesiąca z Koronką do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Jest to też 1 rocznica śmierci pochodzącego z naszej parafii ks. Zygmunta Trochy – Msza św. rocznicowa o 8.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.15 kolędował dla nas będzie Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego. Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie członków Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się również za tydzień, w niedzielę 19.01. br. w salce przy probostwie. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać rozmowę o tym jak wychować wierzące dziecko, o tym, na czym polega zgodna z nauczaniem Kościoła ekologia oraz dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby?

  

Chór Familia zaprasza do wspólnego kolędowania, które odbędzie się w piątek, 17 stycznia br., o 18.00 w brzezińskim MOKu, czyli w Kinie Znicz.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków i sympatyków do wspólnego kolędowania przy żłóbku, które odbędzie się w sobotę 18 stycznia br. w Katowicach Panewnikach. Zapisy u zelatorki. Szczegóły w gablocie w przedsionku kościoła.

  

W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii czyli kolędę. Z tego powodu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, czwartek i piątek od 8.45 do 10.00. Ale wraca już normalny porządek Mszy św. i nabożeństw.

W niedzielę 26 stycznia od godz. 14.00 odbędzie się kolęda dodatkowa. Zgłoszenia w kancelarii (można także telefonicznie w godzinach kancelaryjnych).