Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Adwentu - 1 grudnia 2019 r.

Dziś rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania ma przyjście Pana. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny, którego motto brzmi: „Eucharystia daje życie - Wielka tajemnica wiary”. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” wszystkie za Wasze ofiary!

Zapraszamy na roraty – od poniedziałku do czwartku o 18.00, w piątek o 16.30, a w soboty roraty dla dorosłych o godz. 8.00.

W środę przypada wspomnienie św. Barbary - święto patronalne naszych górników i osób związanych z górnictwem. Tradycyjnie w czasie Mszy św. „barbórkowej” o 9.30 będziemy modlić się za górników i pracowników górnictwa oraz za emerytów i rencistów górniczych oraz w intencji ich rodzin. Zapraszamy do licznego udziału - także w strojach galowych. A po Mszy św. dzieci ze Szkoły Podstawowej zaproszą nas na występ.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to święto patronalne naszych Sióstr Służebniczek oraz Dzieci Maryi i Ruchu Światło Życie. Mszę św. o 11.15 będziemy świętować wraz z Dziećmi Maryi oraz dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

Dzisiejsza I Niedziela Adwentu jest niedzielą trzeźwości - na ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje adwentowe postanowienia w zakresie trzeźwości i abstynencji. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny oraz w świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (w niedziele oraz w tygodniu po roratach).

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy m.in. początek adwentowego cyklu, zatytułowanego „Pan jest blisko” - pierwszym przewodnikiem w naszych duchowych przygotowaniach na przyjęcie Jezusa w narodzonym w Betlejem Dzieciątku będzie prorok Izajasz - oraz świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo Ruotolo. Jest też nowy adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego z roratnim lampionem do samodzielnego złożenia oraz informacjami przydatnymi w czasie rorat.

 

Dziś już można zabrać Aniołki akcji „Aniołek dla Seniora”, oraz symboliczne bombki akcji „Paczuszka dla Maluszka”. W piątek i sobotę (6.-7.12.) odbędzie się ogólnopolska akcja Caritas „Tak, POMAGAM!” – zbiórka żywności z długim terminem przydatności do spożycia, z których będą przygotowane paczki dla najuboższych rodzin. Zbiórka odbędzie się w wielu sklepach, m.in. w naszym sklepie „SPOŁEM” przy ul. Brzezińskiej.

Chorych i osłabionych wiekiem odwidzimy z posługą sakramentalną w soboty 14 lub 21 grudnia.

Rozpoczęliśmy już odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Tegoroczne ofiary kolędowe pragniemy przeznaczyć na dalsze prace remontowe przy kościele – wykonanie odwodnienia i hydroizolacji podziemnych części ścian nawy bocznej kościoła.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Regina Brom-Kokot, l. 90

- śp. Małgorzata Ebert, l. 77

- śp. Stanisław Muchel, l. 74