XXXIII Niedziela Zwykła - 17 listopada 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Dziękujemy za Wasze wsparcie Funduszu Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Przed tygodniem w czasie zbiórki przed kościołem złożyliście na ten cel 2.764,60 zł.

Zapraszamy nieszpory niedzielne dziś o 15.00.

We wtorek, 19.11., w naszej parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy pomiędzy Mszą św. poranną a wieczorną. Jest to też dzień śmierci naszego proboszcza ks. Jana Kudery.

We wtorek 19.11.2019 r. o 19.00 w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie z biblijnej serii „Kobiety w Biblii” pt. „Matriarchinie Izraela” prowadzone przez ks. dra Macieja Basiuka. Zapraszamy!

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., a o 19.00 na probostwie katecheza dla dorosłych w oparciu o Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego.

W tym tygodniu będziemy Bogu dziękować za kolejny rok życia i powołanie kapłańskie naszych parafian: w czwartek ks. Józefa Mazura (74 ur.), a w piątek ks. Dawida Majki (30 ur.).

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O 11.15 będziemy świętować urodziny ks. Michała Wali, a o 14.45 będzie nabożeństwo różańcowe za zmarłych.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza członków na miesięczne spotkanie w przyszłą niedzielę, 18.11.2018 r. o godz. 15.30 w salce przy probostwie.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę odbędzie się odpust w katowickiej katedrze – Abp Wiktor serdecznie zaprasza wszystkich do udziału.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy m.in. wywiad z Abby Johnos - na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”; o orędziu papieża na Światowy Dzień Ubogich oraz o tym, dlaczego Anioł Stróż nie ochronił o. Pio.

Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Gruzji odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24.11.2019 r., o 16.30 w oratorium.

Plan kolędy - odwiedzin duszpasterskich rodzin naszej parafii - został wywieszony w gablocie, jest do zabrania ze stolików z prasą oraz znajduje się na stronie internetowej.

Gdyby ktoś posiadał informację, że jakaś osoba z naszej parafii potrzebuje pomocy, jest samotna lub też nie ma od kogo otrzymać prezentu – np. „Aniołka” – prosimy zgłaszać księżom…

W tym roku chcielibyśmy chorym i starszym parafianom przed świętami podarować ręcznie robione kartki świąteczne jako wyraz pamięci parafian o nich. Jeśli ktoś chciałby jedną lub kilka kartek wykonać – serdecznie o to prosimy. Przed świętami będą dwa terminy odwiedzin chorych i osłabionych wiekiem parafian do wyboru – 14 lub 21 grudnia.