Ogłoszenia duszpasterskie
XXXII Niedziela Zwykła - 10 listopada 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie. W tym roku chcemy szczególnie wspierać katolików w Sudanie Południowym. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Jutro, z okazji Święta Niepodległości, zapraszamy na Mszę św. w intencji „wielkiej” i „małej” Ojczyzny o godz. 11.00 w kościele NSPJ w Mysłowicach.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie w czwartek, 14.11. br., o godz. 16.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona potrzeby remontowe naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty, m.in. o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny; o relacji między Kościołem a narodem oraz o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę w Chrystusa. Można także przeczytać ciekawy wywiad z benedyktynem o. Leonem Knabitem.

We wtorek 19.11. w naszej parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na modlitwę.

Prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu (jeśli są dysponentami grobu i jeśli jeszcze tego nie uczynili), zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu odnotowania tego faktu w inwentarzu cmentarza.

W gablocie został wywieszony testowy plan kolędy – odwiedzin duszpasterskich rodzin naszej parafii. Prosimy o sprawdzenie czy nie ma błędów i o ew. sugestie…

 

Jutro, w poniedziałek 11 listopada, Międzyparafialna Grupa Rowerowa organizuje rajd rowerowy pod nazwą „Z biało-czerwoną na Krasowy”. Rajd organizowany jest dla uczczenia Święta Niepodległości oraz 100-lecia parafii Krasowy. Zbiórka uczestników przed kościołem, wyjazd o godz. 11.40. Szczegóły na plakacie.