XXXI Niedziela Zwykła - 3 listopada 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na renowację Katowickiej Katedry. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych dziś o 14.45, a w tygodniu do piątku 8.11. o 17.15. Kartki na zalecki – wypominki znajdują się z tyłu kościoła. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii. Zachęcamy do „zyskiwania” i ofiarowania odpustu zupełnego za zmarłych w tych dniach przez nawiedzenie cmentarza w połączeniu z modlitwą, choćby tylko w myśli, za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Do czwartku modlimy się także Nowenną Pompejańską.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona potrzeby parafii. A po Mszach przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty, m.in. o świętych – nie tylko tych, którzy są już w niebie - także o tym, jak zostać świętym już tu, na ziemi; o świętych z misją specjalną, czyli po co nam święci patroni oraz o cmentarzach, które wzbudzają… zachwyt. Przypominamy, że od zeszłego numeru cena GN wynosi 6 zł.

Prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu (jeśli są dysponentami grobu i jeśli jeszcze tego nie uczynili), zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu odnotowania tego faktu w inwentarzu cmentarza.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w życie parafii, szczególnie Pani Barbarze za wianki wokół Zacheuszek z okazji Kiermaszu oraz członkom Związku Górnośląskiego Koło Brzezinka za zadbanie o kaplicę cmentarną i krzyż na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych oraz za kwestę na cmentarzu 1.11.

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Erwin Wieczorek, l. 87