Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – 27 października 2019 r.

Dziękujemy dziś Bogu za dar naszego kościoła parafialnego świętując 6. rocznicę jego poświęcenia i 126. rocznicę pobłogosławienia. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Nabożeństwa różańcowe dziś o 14.45, a w tygodniu o 17.15. Od soboty do 8.11. włącznie będziemy odmawiali różaniec za zmarłych zalecanych – w tygodniu o 17.15, a w niedzielę o 14.45. Kartki na zalecki – wypominki znajdują się z tyłu kościoła. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii.

W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych – dzień w którym Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej, a nam wskazuje drogę do świętości. – Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie i remonty naszych cmentarzy. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo w intencji naszych bliskich zmarłych, które będzie o 14.00 na cmentarzu. Związek Górnośląski Koło Brzezinka na cmentarzach przeprowadzi kwestę na utrzymanie i renowację naszych cmentarzy. Msza św. o 15.00 w kaplicy na cmentarzu.

W sobotę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację Katowickiej Katedry.

Prawdopodobnie podobnie jak w poprzednich latach, w rejonie naszych cmentarzy zostanie zmieniony układ ruchu drogowego. Bardzo prosimy, by przy odwiedzaniu cmentarzy stosować się do znaków i poleceń Straży Miejskiej czy innych sił porządkowych.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

- od południa 1 listopada i przez cały dzień 2 listopada przez pobożne nawiedzenia kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”, modlitwy w intencjach Ojca św., spowiedź i Komunię św. oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

- nawiedzając cmentarz w dniach 1-8 listopada w połączeniu z modlitwą, choćby tylko w myśli, za zmarłych.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty, m.in. płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes” - poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi, oraz wywiad z ks. Grzegorzem Witą nt. misji. Cena Gościa odtąd 6 zł. Jest też nowy Mały Gość Niedzielny z tekstami o wybitnych Polakach, bez których świat nie byłby taki sam oraz niesamowite historie dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane.

Prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu (jeśli są dysponentami grobu i jeśli jeszcze tego nie uczynili), zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu odnotowania tego faktu w inwentarzu cmentarza.

Dekanalne spotkanie dla osób stanu wolnego odbędzie się we wtorek 29.10. o 19.00 w Kosztowach w salce parafialnej. Spotkanie poprowadzi ks. Tadeusz Czakański duszpasterz osób stanu wolnego.

ZG Koło Brzezinka składa gorące podziękowania wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i wspomogli zbiórkę odzieży i środków czystości dla mieszkańców noclegowni w Mysłowicach. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu i zaangażowania, które jest dla wszystkich potrzebujących bezcenne. Dziękujemy również Straży Miejskiej za współpracę i przewiezienie rzeczy do noclegowni.

W domu dziennego pobytu dla seniorów „Senior-Wigor” jest kilka wolnych miejsc. Można ubiegać się o przyjęcie – najlepiej przez podjęcie kontaktu z tą placówką.