Ogłoszenia duszpasterskie
XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019 r.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 14.45, w tygodniu o 17.15. Serdecznie zapraszamy także dzieci, do których Maryja codziennie pisze list… Kontynuujemy także Nowennę Pompejańską – jedną część w ramach nabożeństwa październikowego, a dwie kolejne po Mszy św. wieczornej (dlatego modlimy się wg „starego” układu różańca).

W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy zwłaszcza uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

W piątek o 16.30 Msza św. szkolna.

W sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii.

Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do katowickiej Katedry, która odbędzie się w sobotę 12 października. Początek o 10.30. Jest możliwość wyjazdu autokarem razem z Brzęczkowicami - wyjazd ok. 9.30, a powrót ok. 15.00. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje, a przed kościołem, w ramach dnia papieskiego, młodzież zbierze datki na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. A wieczorem o 19.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o tym, jak św. siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko;  o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca; a także wspomnienie o śp. Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata. Jest też październikowy numer Małego GN.

Już dziś zapraszamy na nową serię spotkań biblijnych pt. „Kobiety w Biblii” prowadzoną przez ks. dra Macieja Basiuka. Pierwsze spotkanie 22.10.2019 r. o 19.00. Szczegóły na plakacie.

Fundacja „Unia Bracka” realizuje program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie finansowanych ze środków Urzędu Miasta Mysłowice dla osób powyżej 60. roku życia. Możliwość skorzystania za szczepień po wcześniejszej rejestracji (telefonicznie lub osobiście) w Przychodniach Brackich. Szczegóły na plakacie.