Ogłoszenia duszpasterskie
XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2019 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00.

Od wtorku w kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. We wtorek, 1.10.2019 r., po Mszy św. wieczornej w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w maju tego roku przystąpiły do Wczesnej i I Komunii św.

We wtorek rozpoczynamy październik oraz nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o 17.15, a w niedziele o 14.45. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Na różaniec zapraszamy serdecznie także dzieci, dla których przygotowaliśmy niespodziankę. Kontynuujemy także Nowennę Pompejańską – jedną część w ramach nabożeństwa październikowego, a dwie kolejne po Mszy św. wieczornej (dlatego będziemy się modlić wg „starego” układu różańca).

Decyzją papieża Franciszka tegoroczny październik będziemy przeżywać jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Pamiętajmy o naszym powołaniu misyjnym (by głosić Chrystusa) oraz o misjonarzach, którzy niosą Ewangelię na krańce ziemi.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca wraz z tradycyjnymi nabożeństwami. Zachęcamy do przyjęcia spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy zwłaszcza uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

W piątek o 16.30 Msza św. szkolna.

W sobotę o 16.00 Msza św. w intencji tegorocznych pieszych pielgrzymów do Częstochowy. Zapraszamy także ich rodziny oraz czcicieli MB Częstochowskiej.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy m.in. zachętę do modlitwy za księży, o leżącym u stóp Wezuwiusza sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach oraz o miejscach biblijnych w Jordanii. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, który przekonuje, że różanie nie musi być nudny…

Fundacja „Unia Bracka” realizuje program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie finansowanych ze środków Urzędu Miasta Mysłowice dla osób powyżej 60. roku życia. Możliwość skorzystania za szczepień po wcześniejszej rejestracji (telefonicznie lub osobiście) w Przychodniach Brackich. Szczegóły na plakacie.