Ogłoszenia duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła - 8 września 2019 r.

Witamy w naszej parafii o. Roberta, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi homilię o tematyce misyjnej i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2020 rok. A kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie dziś o 15.30 do salki przy probostwie.

We wrześniu w kancelarii parafialnej można rezerwować intencje jubileuszowe na 2020 rok (jubileusze małżeńskie, „okrągłe” rocznice ślubu czy urodzin oraz pierwsze rocznice śmierci), a od października będziemy rezerwować pozostałe intencje mszalne.

Spotkanie Świeckiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się w poniedziałek 9 września br. o 16.30 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

We wtorek 10.09.2019 r. po Mszy św. wieczornej w oratorium spotkanie dla rodziców uczniów kl. VI nt. przygotowania ich dzieci do bierzmowania, a w czwartek 12.09.2019 r.spotkanie uczniów klas VI – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W piątek o 19.00 nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.

W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Na Msze św. można przynieść krzyże, które pobłogosławimy.

Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne:

- w piątek o 15.15 – Dzieci Maryi i dziewczyny, które chciałyby naśladować Maryję;

- w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe;

- w sobotę o 9.00 - Ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu przy ołtarzu.

W najbliższą sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii.

W przyszłą niedzielę, 15.09.2019 r., po Mszy św. popołudniowej rozpoczniemy kolejną edycję Nowenny pompejańskiej w naszym kościele.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o tym, czy katolik może uczestniczyć w wojnie i czy konflikt zbrojny może prowadzić do czegoś dobrego; o płonących lasach Amazonii oraz o tym, jak uchronić dziecko przed zagrożeniami w internecie. Jest też nowy numer Małego GN.

  

Rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom (w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym) przygotować się do wczesnej Komunii św., zapraszamy na spotkanie organizacyjne (bez dzieci) w poniedziałek, 16 września po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) do salki przy probostwie.

W sobotę 14 września br. odbędzie się wielka ogólnopolska modlitwa „Polska pod Krzyżem”. W dekanacie mysłowickim organizowany jest w tym dniu raj rowerowy pt. „Mysłowice pod Krzyżem”. Uczestnicy rajdu udadzą się do krzyży przydrożnych, by rozważać tajemnice Różańca Świętego. Rajd zakończy Msza św. o godz. 15.00 w kościele Podwyższenia Krzyża w Mysłowicach. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy, by włączyć się w tę modlitwę – proponujemy spotkanie modlitewne przy dwóch krzyżach – na rogu ul. Chrzanowskiej i Cmentarnej oraz przy kościele – od godz. 13.00.

Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza członków i sympatyków na regionalny dzień skupienia do sanktuarium MB Boguckiej w sobotę 21.09. br. Informacje u zelatorki lub w gablotce.

  

Rada Dzielnicy Brzezinka zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone problemowi składowiska niebezpiecznych odpadów przy ul. Brzezińskiej, które odbędzie się w czwartek, 12.09. br. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Reja 28.

W dniu 18.09.2019 r. (środa) od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Reja 18b odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne (55 zł/badanie). Bliższe informacje w przychodni.

  

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Marta Penczek z d. Tosza, l. 90
- śp. Antoni Wrzeszcz, l 66