Ogłoszenia duszpasterskie

19 Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

Wciąż zachęcamy do podjęcia wyzwania do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Swoje wyrzeczenia i postanowienia można wpisać do parafialnej Księgi Trzeźwości.

We wtorek o 19.00 kolejne nabożeństwo fatimskie – zapraszamy do wspólnej modlitwy i procesji ze świecami (prosimy świece zaopatrzyć w okapniki). Podziękowania i prośby do MB Fatimskiej można wrzucać do postumentu pod MB Fatimską.

W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym (w środę wieczorem Msza św. z uroczystości), a Nieszpory Maryjne o 15.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Maryję Wniebowziętą nazywamy też w tradycji Matką Boża zielną, dlatego można przynieść zioła i kwiaty, które pobłogosławimy pod koniec każdej Mszy świętej.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – rano Msza św. o Miłosierdziu Bożym oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby remontowe naszej parafii.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. o pielgrzymie który może więcej, o św. Maksymilianie Kolbe, do Gościa dołączona jest płyta CD z pieśniami patriotycznymi i religijnymi.

W środę o godz. 15.00 w parafii ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny, z podziękowaniem za dar wolności, z prośbą o pokój i Boże błogosławieństwo, z okazji 100. rocznicy wybuch I Powstania Śl. Mszy będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc.

W przyszłą niedzielę, 19 sierpnia br., odbędzie się doroczna pielgrzymka świata żeńskiego do MB Piekarskiej. Można pojechać z naszej parafii autokarem. Zapisy w zakrystii. Koszt 15 zł, a wyjazd o 7.00 sprzed kościoła.

27 sierpnia br. zapraszamy do pielgrzymowania na Jasną Górę, gdzie zostanie odprawiona Msza św. przed obrazem Czarnej Madonny o godz. 13.30, a przedtem o 10.00 Droga Krzyżowa na wałach.

Nasza parafia organizuje w dniach 1-11 lipca 2020 r. samolotową pielgrzymkę do Gruzji.
Koszt 3900 zł. Zapisy w kancelarii lub u ks. Michała. Przy zapisie zaliczka 1000 zł.

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie, by zapewniono dzieciom i młodzieży możliwość udziału w niedzielnej Mszy św.

Informujemy, że XIII Brzeziński Farski Festyn Rodzinny odbędzie się w sobotę 7.09.2019 r. Fanty i inne upominki na festyn można przynosić na probostwo, a nasze drogie Panie prosimy o to, by zaplanowały, jakie ciasto upieką na festyn…

Do końca sierpnia trwa rekrutacja do  Jezuickiej Szkoły Socius w Mysłowicach. Nauka jest bezpłatna! Kształcenie dorosłych odbywa się w systemie zaocznym na kierunkach:

- Technik usług kosmetycznych

- Technik masażysta

- Opiekun medyczny

- Asystent osoby niepełnosprawnej.

Szczegóły na plakacie, stronie internetowej www.socius.edu.pl lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły przy ul. Powstańców 19 w Mysłowicach.