Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

Dziś mija pięćdziesiąt dni od zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia Maryja i Apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i na nas, zebranych wokół ołtarza, Bóg ześle swego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Wołajmy z wiarą: „Przyjdź, Duchu Święty!” i pozwólmy Mu działać w naszym życiu. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ – „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne wraz z nabożeństwem czerwcowym.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w oratorium spotkanie dla uczniów kl. 7 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – zapraszamy do dziękczynienia za kapłaństwo naszych biskupów i księży oraz prośmy o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne do służby w Kościele. Również w czwartek, w 13 dzień miesiąca, odprawimy nabożeństwo fatimskie ok. godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się zatem okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej (wymaganej od każdego katolika przez przykazanie kościelne). Nieszpory niedzielne o 15.00, a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy m.in. płytę CD zawierającą przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski, teksty o Duchu Świętym – że Duch Św. mówi np. przez żonę oraz sporo tekstów o wakacjach…

Procesja Bożego Ciała odbędzie się w tym roku 20 czerwca. Rozpoczniemy Mszą św. w kościele o godz. 8.00. Potem przejdziemy ulicami Kościelną, Brzezińską, Starowiejską, Boczną, Reja, Różaną, Tulipanów, Brzezińską, Chrzanowską i Damrota z powrotem do kościoła. Proponuję, by ołtarze powstały 1 – w okolicach bloku Boczna 10, 2 – na końcu ul. Różanej, 3 – na początku ul. Tulipanów, 4 - na początku ul. Chrzanowskiej. Cała trasa to niecałe 2 km (podobnie jak w ostatnich dwóch latach).

Tradycyjnie w Boże Ciało odbędzie się dziewiąty Rodzinny Koncert Ekumeniczny „Bądź jak Jezus”. Zapraszamy do Parku Słupna 20 czerwca br. od godz. 14.30 do późnych godzin wieczornych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnych rekolekcjach w Kokoszycach, które odbędą się w dniach 1-4 lipca br. Swój udział prosimy zgłaszać w zakrystii. Całkowity koszt wynosi 230 zł. Wyjazd w poniedziałek 1 lipca o 14.00 z parkingu przy probostwie.

Dziękujemy członkom Związku Górnośląskiego koło Brzezinka za przeprowadzenie kwesty na cmentarzu przy okazji tradycyjnej Mszy św. za ++ parafian oraz Wam, drodzy parafianie i goście, za hojność darów na remont kaplicy cmentarnej – zebrano ok. 3.100 zł.

  

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Gerard Śmigiel, l. 80