Ogłoszenia duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie oraz 
Odpust parafialny ku czci Maryi nawiedzającej św. Elżbietę - 2 czerwca 2019 r.

Dziś świętujemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i jednocześnie odpust parafialny ku czci Maryi nawiedzającej św. Elżbietę. Wraz z Maryją uwielbiamy Boga, który jest wielki i święte jest imię Jego, który uczynił nam wielkie rzeczy. Serdecznie witamy dzisiejszego kaznodzieję ks. Tadeusza Pukocza – Proboszcza par. MB Różańcowej w Rudzie Śląskiej oraz byłego wikariusza naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste odpustowe Nieszpory Maryjne o 15.00.

Jutro, w poniedziałek po odpuście, tradycyjnie chcemy modlić się w intencji zmarłych parafian i dobrodziejów naszej parafii, dlatego Mszę św. wieczorną o godz. 17.00 na odprawimy cmentarzu. Na cmentarzu odbędzie się kwesta, którą przeprowadzą Członkowie Związku Górnośląskiego koło Brzezinka – na utrzymanie i remonty naszych cmentarzy – zwłaszcza kaplicy cmentarnej.

Zachęcamy do udziału w nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego oraz nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. wieczornych.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w środę 5 czerwca br. o godz. 16.30 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca – zachęcamy do modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę będziemy świętować Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na modlitewne czuwanie w sobotę po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00). Będziemy się modlić przepięknym Akatystem do Ducha Świętego wraz z zespołem Agapetos.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnych rekolekcjach w Kokoszycach, które od będą się w dniach 1-4 lipca br. Swój udział prosimy zgłaszać w zakrystii. Całkowity koszt wynosi 230 zł. Wyjazd w poniedziałek 1 lipca o 14.00 z parkingu przy probostwie.

Polecany najnowszy numer Gościa Niedzielnego – w nim przeczytamy m. in. I pielgrzymce św. Jana Pawła II do Ojczyzny – o kulisach i przebiegu tego historycznego wydarzenia, o tegorocznej pielgrzymce mężczyzn do Piekar Śląskich oraz aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu Dni Krzyżowych – za modlitwę oraz odnowienie i ustrojenie krzyży, a przede wszystkim za codzienną dbałość o te krzyże, które wskazują nam drogę zbawienia.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w posprzątaniu kościoła, obejścia kościoła oraz kaplicy cmentarnej przed uroczystością odpustową. Dziękujemy także Paniom, które plotły wieńce i wianuszki do naszego kościoła.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Kazimierz Dela, l. 61

- śp. Weronika Wendreńska, l. 74