Ogłoszenia duszpasterskie
6 Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszach św. wieczornych. Od soboty 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe – również po Mszy św. wieczornej. Dziś o 16.30 w oratorium spotkanie przed tegoroczną pielgrzymką do Toskanii – zainteresowanych zapraszamy.

W tym tygodniu przypadają dni krzyżowe. O 17.00 spotkamy się przy krzyżach: w poniedziałek na rogu ul. Brzezińskiej i Reja i przy śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych przejdziemy pod krzyż przy DPS, gdzie będziemy się modlić o urodzaje i potem przejdziemy do kościoła modląc się nabożeństwem majowym; we wtorek - przy krzyżu przy ul. Leśnej 25 i przejdziemy pod krzyż przy ul. Reja 14, gdzie będą główne modlitwy i potem przejdziemy do kościoła; w środę przy krzyżu na nowym cmentarzu i śpiewając Litanię przejdziemy do krzyża na rogu ul. Cmentarnej i Chrzanowskiej, skąd po odmówieniu modlitw udamy się do kościoła.

We wtorek, 28.05.2019 r., po Mszy św. wieczornej w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie organizacyjne przed VII Brzezińską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia br.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz Komunii św. wynagradzającej, tym bardziej, że zbliża się nasz odpust parafialny, a żeby zyskać odpust zupełny – należy przystąpić do spowiedzi.

W najbliższą sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.

W przyszłą niedzielę przypada nasz Odpust Parafialny. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza na Sumę odpustową o 11.15 i na Uroczyste Nieszpory Maryjne o 15.00. Sumę odpustową odprawi i homilię wygłosi ks. Tadeusz Pukocz – proboszcz par. MB Różańcowej w Rudzie Śl. oraz były wikariusz naszej parafii. Do uroczystego świętowania o 11.15 zapraszamy wszystkich, a szczególnie poczty sztandarowe, górników w strojach galowych, panie i panów w strojach ludowych. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy także do uporządkowania grobów i posprzątania cmentarza w związku z uroczystością odpustową. Mszę św. w intencji zmarłych parafian odprawimy tradycyjnie w poniedziałek po odpuście parafialnym, 3.06. br. o godz. 17.00 w kaplicy cmentarnej.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o tym, w jaki sposób matki świętych przyczyniły się do świętości swych dzieci oraz o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków i sympatyków na dzień skupienia do Turzy Śląskiej w sobotę 1 czerwca br. Zapisy u zelatorki – szczegóły w gablocie.

Strefa Zero – wyjątkowa konferencja chrześcijańska – o temacie Namaszczeni odbędzie się w tym roku w dniach 15-16.06.2019 w Dąbrowie Górniczej – szczegóły na plakacie i w ulotkach.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Gizela Musiolik, l. 78

- śp. Rudolf Reszka – ojciec ks. Rudolfa Reszki, l. 75