Ogłoszenia duszpasterskie
5 Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Po Mszy św. o 15.30 odbędzie się koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru św. Jacka pod dyrekcją Adama Kolonko – zapraszamy.

W czwartek Adoracja NS i okazja do spowiedzi św. od 17.00. Pierwsze pół godziny adoracji poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci jako modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) Katecheza dla dorosłych w salce przy probostwie.

W przyszłą niedzielę odbywa się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej - zachęcamy panów do pielgrzymowania.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Spotkanie przed pielgrzymką do Toskanii odbędzie się w przyszła niedzielę, 26.05. br., po popołudniowej Mszy św. (ok. 16.30) w oratorium.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy m. in. zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”, a także o tym, czym się kierować w wyborach do Europarlamentu oraz o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z obrazkiem MB Częstochowskiej do pokolorowania, z artykułem nt. Pomocników Maryi oraz o tym dlaczego w pierwszy piątek czcimy Serce Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę Serce Matki Bożej.

Informujemy, że w tym roku Dni Krzyżowe przypadają w dniach 27-29 maja. Będą w lekko zmienionym kształcie – początek zawsze o 17.00. W poniedziałek spotkamy się przy krzyżu na rogu ul. Brzezińskiej i Reja i przy śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych przejdziemy pod krzyż przy DPS, gdzie będziemy się modlić o urodzaje i potem przejdziemy do kościoła modląc się nabożeństwem majowym. We wtorek spotkamy się przy krzyżu przy ul. Leśnej 25 i przejdziemy pod krzyż przy ul. Reja 14, gdzie będą główne modlitwy i potem przejdziemy do kościoła. W środę wyruszymy spod krzyża na nowym cmentarzu i śpiewając Litanię przejdziemy do krzyża na rogu ul. Cmentarnej i Chrzanowskiej, skąd po odmówieniu modlitw udamy się do kościoła.

W dn. 10-14 czerwca odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach, które poprowadzi ks. Jerzy Lisczyk. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach osoby chore, starsze wiekiem, niepełnosprawne oraz pragnące zapoznać się z duchowością Apostolstwa Chorych. Istnieje możliwość zorganizowanego przejazdu autokarem do Kokoszyc. Zapisy na rekolekcje i na autokar do Kokoszyc, w sekretariacie Apostolstwa Chorych pod numerem telefonu: 32 251 21 52.

W imieniu organizatorów informujemy, że tegoroczna VII Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy w zakrystii lub u p. Grzegorza Czernka.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Longina Sorek, l. 87

- śp. Alfred Szołtys, l. 74

- śp. Tadeusz Wołczyk, l. 92