Ogłoszenia duszpasterskie
4 Niedziela Wielkanocna – N. Dobrego Pasterza – 12 maja 2019 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Dziś o 15.30 w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W poniedziałek przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19.00). Prosimy wziąć ze sobą świece z okapnikami.

W piątek o 18.00 Msza św. w int. ks. proboszcza Andrzeja i ks. wikarego Michała z ok. rocznicy święceń kapłańskich, a w przyszła niedzielę o 9.30 Msza św. ofiarowana przez parafian w int. ks. proboszcza Andrzeja z ok. urodzin.

Również w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.15 grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św. Otoczmy te dzieci i ich rodziców serdeczną modlitwą i życzliwością. Dzieci te będą także uczestniczyć w popołudniowym nabożeństwie majowym o 15.00. W czasie Mszy św. o 15.30 towarzyszyć nam będzie Chór św. Jacka pod dyr. Adama Kolonko. A po Mszy św. (ok. 16.30) piętnastominutowy koncert pieśni maryjnych w wykonaniu tego chóru – zapraszamy. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze polecamy m. in. tekst o tajemnicach fatimskich – czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły? rozmowę z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem o tym, jakich księży potrzebuje współczesny Kościół oraz tekst o tym, co robił Leonid Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II.

Spotkanie przed pielgrzymką do Toskanii odbędzie się w niedzielę 26.05. br. po popołudniowej Mszy św. (ok. 16.30) w oratorium.

 

W imieniu organizatorów informujemy, że tegoroczna VII Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy w zakrystii lub u p. Grzegorza Czernka.

Ruszyła rekrutacja na nowy rok szkolny 2019/2020 do nowo powstałego Przedszkola i Żłobka Montessori „Ziarno” w Mysłowicach, prowadzonego pod patronatem oo. jezuitów. Szczegóły na stronie www.montessoriziarno.pl.

18 maja br. (sobota) odbędą się szczepienia psów przeciwko wściekliźnie przy ul. Ks. J. Kudery 7 w godz. 12.00-15.00.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Bronisław Urbanek, l. 81

- śp. Rudolf Rozmus, l. 84

- śp. Alfred Szołtys, l. 74