Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny – jest to okazja, by częściej sięgnąć po Pismo Święte i przeczytać w gronie rodzinnym…

W poniedziałek po nabożeństwie majowym (ok. 19.00) w kościele odbędzie się spotkanie uczniów kl. VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W środę, 8 maja br., w czasie Mszy św. o 8.00 będziemy się modlić w int. pochodzącego z naszej parafii ks. Herberta Wójcika z ok. jego urodzin, a o godz. 16.30 w klasztorze Sióstr Służebniczek odbędzie się spotkanie Świeckiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, na które zapraszamy członków i zainteresowanych.

W najbliższą sobotę, 11.05.2019 r., po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.15 grupa dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii św. Otoczmy te dzieci i ich rodziców serdeczną modlitwą i życzliwością. Dzieci te będą także uczestniczyć w popołudniowym nabożeństwie majowym o 15.00. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Również w przyszła niedzielę odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – o 15.30 w salce przy probostwie.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze polecamy teksty m. in. o patriotyzmie, o tym, na czym polega kult Matki Bożej oraz reportaż o kościółku Quo Vadis w Rzymie.

W imieniu organizatorów informujemy, że tegoroczna VII Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy w zakrystii lub u p. Grzegorza Czernka.

Ruszyła rekrutacja na nowy rok szkolny 2019/2020 do nowo powstałego Przedszkola i Żłobka Montessori „Ziarno” w Mysłowicach, prowadzonego pod patronatem oo. jezuitów. Szczegóły na stronie www.montessoriziarno.pl.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami funeralnymi i regulaminem, na cmentarz m.in. nie wolno wprowadzać zwierząt (w tym psów), nie wolno wjeżdżać pojazdami mechanicznymi i rowerami (bez zgody zarządcy), nie wolno palić papierosów i spożywać napojów alkoholowych, nie wolno wykonywać samowolnych prac budowlanych czy kamieniarskich, samowolnie sadzić drzew czy krzewów… Nie należy również wyrzucać zniczy czy innych śmieci poza mur cmentarny. I jeszcze raz bardzo serdecznie prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu uzupełnienia danych w inwentarzu cmentarza, jeśli jeszcze tego nie uczynili.