Ogłoszenia duszpasterskie
2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia 2019 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 popołudniowe nabożeństwo z udziałem chóru „Familia”, w czasie którego odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia – jest to okazja, by okazać miłosierdzie naszym najbliższym czy sąsiadom… to okazja, by dostrzec potrzebujących wokół nas.

W poniedziałek przed Mszą św. wieczorną przy krzyżu przed kościołem odprawimy nabożeństwo ku czci św. Marka Ewangelisty w intencji urodzajów (przeniesione z 25.04.).

Od środy, 1 maja, rozpoczynamy miesiąc maryjny – zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 15.00.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca wraz z tradycyjnymi nabożeństwami.

W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w porządku niedzielnym. Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do wczesnej Komunii św. w czasie Mszy św. o 11.15 odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne oraz będziemy się modlili w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo majowe o 15.00. W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dzieci, które w przyszłą niedzielę o 11.15 będą przeżywały 1. rocznicę Komunii św. zapraszamy do spowiedzi, jeśli zachodzi taka potrzeba, w sobotę od 17.00.

W związku z dniami świątecznymi w środę i w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna – Trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy, by przyjść 10 minut wcześniej do kościoła, gdyż przed Mszami odczytamy fragment Ewangelii wg św. Jana wraz z komentarzem. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze polecamy m. in. reportaż o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku, o historii katedry Notre Dame w Paryżu i jej znaczeniu dla Kościoła oraz o tym czym jest misja kanoniczna i kto jej potrzebuje.

 

  Informacje:

Ks. Dziekan zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny do kościoła NSPJ w Mysłowicach 3 maja br. o godz. 9.30.

Ruszyła rekrutacja na nowy rok szkolny 2019/2020 do nowo powstałego Przedszkola i Żłobka Montessori „Ziarno” w Mysłowicach, prowadzonego pod patronatem oo. jezuitów. Szczegóły na stronie www.montessoriziarno.pl.

W imieniu organizatorów informujemy, że tegoroczna VII Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy w zakrystii lub u p. Grzegorza Czernka.

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Mysłowice w sprawie podatku od nieruchomości na 2019 r.

  

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Rita Mikołajewska, l. 91