Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019 r.

Oto dzień, który Pan uczynił – radujmy się w nim i weselmy! Chrystus pokonał śmierć, ból, samotność i cierpienie. Także lęk przed śmiercią. Jezus żyje i ma moc nas uwolnić od tego, co zagraża naszemu zbawieniu. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za Wasze ofiary.

Dziś o 14.45 Uroczyste Nieszpory Wielkanocne z Nowenną przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, na które serdecznie zapraszamy.

Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną, którą obchodzimy jako uroczystość. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. w porządku niedzielnym. O 9.30 będziemy się modlili w int. ks. Jana Kapuścioka z ok. jego 75 ur. Po południu o 15.15 zamiast nieszporów będzie Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

We wtorek i w środę, 22. i 23.04. br., o 18.45 w kościele odbędzie się próba przed bierzmowaniem.

W czwartek, 24.04.2019 r., o 19.00 na probostwie katecheza dla dorosłych.

W sobotę odbędzie się Konwent Wielkanocny księży naszego dekanatu w kościele Mariackim w Mysłowicach. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 w której będziemy prosili Boga o potrzebne łaski dla naszych duszpasterzy oraz o życie wieczne dla zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszych parafiach. W czasie tej Mszy św. zostaną przekazane parafiom naszego dekanatu oleje święte. Również w sobotę w czasie Mszy św. o 18.00 młodzież klas III Gim. i VIII SP otrzyma sakrament bierzmowania przez posługę bpa Grzegorza Olszowskiego.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej. Nieszpory o godz. 15.00 będziemy świętować z udziałem chóru „Familia”.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus, o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu oraz o obronie krzyża w Tychach w 1979 r.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za zaangażowanie i głębokie przeżywanie Triduum Sacrum. Dziękujemy także za wszystkie kwiaty przyniesione w Wielki Piątek do Bożego Grobu i za ofiary złożone na rzecz Bożego Grobu i chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej.

  

Od wtorku wielkanocnego do czwartku do godz. 12.00 (23-25 kwietnia br.) odbędzie się zbiórka elektrośmieci na rzecz Stowarzyszenia Kościół w Potrzebie. Elektrośmieci można przynosić na podwórko probostwa. Jeśli ktoś nie ma możliwości dostarczenia – proszę zgłosić, przyjedziemy.

Kancelaria parafialna będzie ponownie czynna od czwartku.